Ijod maktabida kasbga yo‘naltirish tadbiri bo‘lib o‘tdi
2023-yil 6-iyun kuni Guliston davlat universiteti “O‘zbek tilshunosligi” kafedrasi o‘qituvchilari Zulayho To‘ychiyeva va Farrux Muxudullayevlar Halima Xudoyberdiyeva nomidagi ijod maktabida ona tili va adabiyot fani o‘qituvchilari va bitiruvchilari ishtirokida kasbga yo‘naltirish bo‘yicha davra suhbati tashkil etishdi.
Suhbat davomida Guliston davlat universiteti professor-o‘qituvchilarining ilmiy salohiyati, universitetning respublikaning yetakchi oliy ta’lim muassasalari va jahonning nufuzli oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik aloqalari, universitetda o‘tkaziladigan ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, talabalarga yaratilgan sharoitlar, oliygohning iqtidorli talabalari va ularning qo‘lga kiritayotgan yutuqlari haqida batafsil ma’lumot berildi. Bitiruvchi o‘quvchilar o‘zlarining qiziqtirgan savollariga mutaxassislar tomonidan javob olishdi.

В творческой школе прошло профориентационное мероприятие
6 июня 2023 года преподаватели кафедры «Узбекское языкознание» Гулистонского государственного университета Зулайхо Тойчиева и Фаррух Мухудуллаев провели профориентацию с участием преподавателей родного языка и литературы и выпускников творческой школы имени Халимы Худойбердиевой, организовали круглый стол.
В ходе интервью был рассмотрен научный потенциал профессорско-преподавательского состава Гулистанского государственного университета, сотрудничество университета с ведущими высшими учебными заведениями республики и престижными высшими учебными заведениями мира, духовно-просветительские мероприятия, проводимые в университете, условия создан для студентов, была дана подробная информация о талантливых студентах вуза и их достижениях. Аспиранты получили ответы на свои вопросы от экспертов.