Ijod maktabida kasbga yo‘naltirish tadbiri bo‘lib o‘tdi
2023-yil 6-iyun kuni Guliston davlat universiteti “O‘zbek tilshunosligi” kafedrasi o‘qituvchilari Zulayho To‘ychiyeva va Farrux Muxudullayevlar Halima Xudoyberdiyeva nomidagi ijod maktabida ona tili va adabiyot fani o‘qituvchilari va bitiruvchilari ishtirokida kasbga yo‘naltirish bo‘yicha davra suhbati tashkil etishdi.
Suhbat davomida Guliston davlat universiteti professor-o‘qituvchilarining ilmiy salohiyati, universitetning respublikaning yetakchi oliy ta’lim muassasalari va jahonning nufuzli oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik aloqalari, universitetda o‘tkaziladigan ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, talabalarga yaratilgan sharoitlar, oliygohning iqtidorli talabalari va ularning qo‘lga kiritayotgan yutuqlari haqida batafsil ma’lumot berildi. Bitiruvchi o‘quvchilar o‘zlarining qiziqtirgan savollariga mutaxassislar tomonidan javob olishdi.

A career orientation event was held at the creative school
On June 6, 2023, Guliston State University "Uzbek Linguistics" department teachers Zulayho Toychiyeva and Farrukh Mukhudullayev held a career orientation with the participation of native language and literature teachers and graduates at the creative school named after Halima Khudoyberdiyeva organized a roundtable discussion.
During the interview, the scientific potential of professors and teachers of Gulistan State University, the university's cooperation with the leading higher education institutions of the republic and the prestigious higher education institutions of the world, the spiritual and educational events held at the university, the conditions created for students, detailed information was given about the talented students of the university and their achievements. Graduate students received answers to their questions from experts.