Sayxunobodda ochiq muloqot o‘tkazildi
07-iyun sanasida Guliston davlat universiteti rektori, Xalq deputatlari Sirdaryo viloyat Kengashi deputati M.Xodjiyev Sayxunobod tumani “Guliston” MFY aholisi bilan ochiq muloqot o‘tkazdi. Ochiq muloqot jarayonida M.Xodjiyev tumanda ta’lim jarayonini sifat jihatdan yaxshilash, yangi tahrirdagi Konstitutsiyaga kiritilgan ta’lim bilan bog‘liq yangi moddalar va normalarning mazmun-mohiyati to‘g‘sirida tushuntirish berdi.
Muloqot jarayonida hudud aholisidagi mavjud muammolar o‘rganilib, ularning yechimi bo‘yicha mas’ul tashkilotlarga tegishli ko‘rsatmalar berildi.
Shuningdek, M.Xodjiyev “Gulsiton” MFYda joylashgan 39-umumiy o‘rta ta’lim maktabida tashkil etilgan “Bolalar yozgi oromgohi”ga tashrif buyurib, bolajonlar bilan muloqot qildi, ularga o‘z sovg‘alarini topshirdi.
Bugungi tadbir kun tartibida MFY hududidagi nogironlar bilan ishlash masalasi ham joy olgan bo‘lib, nogironlar uylariga tashrif buyurildi, ularga sovg‘alar topshirilib, tuman tibbiyot birlashmasiga tegishli tavsiyalar berildi.

В Сайхунабаде состоялся открытый диалог
7 июня ректор Гулистанского государственного университета, депутат Сырдарьинского областного Совета народных депутатов Ходжиев М. провел открытый диалог с жителями Гулистанского МФУ Сайхунабадского района. В ходе открытого диалога М.Ходжиев дал разъяснение о качественном улучшении образовательного процесса в районе, содержании и сути новых статей и норм, касающихся образования, включенных в новую редакцию Конституции.
В ходе диалога были изучены существующие проблемы жителей района, и даны соответствующие поручения организациям, ответственным за их решение.
Также М.Ходжиев посетил «Детский летний лагерь», организованный при 39-й общеобразовательной школе, расположенной в МФУ «Гулситон», пообщался с ребятами и вручил им свои подарки.
В повестку дня сегодняшнего мероприятия был включен вопрос работы с инвалидами на территории МФЮ, были посещены дома инвалидов, им вручены подарки, даны соответствующие рекомендации районному медобъединению.