Guliston davlat universitetida tadbirkor va yoshlar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Bugun Guliston davlat universiteti Madaniyat saroyida “Tadbirkor va yoshlar uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi. Unda “Do‘stlik” ordeni sohibasi, Guliston shahridagi “Agro youth” ishlab chiqarish kooperativ direktori (Guliston shahar “Shirintoy va kichkintoy Sabina” xususiy maktabgacha ta’lim tashkiloti mudiri, “Tadbirkor ayol” assotsiatsiyasi Sirdaryo viloyati hududiy bo‘linmasi raisi) Usmanova Barchinoy Mamatqulovna hamda universitetning 1-bosqich talabalari ishtirok etdi.
Tadbir boshida universitet rektori M.Xodjiyev tadbirkor B.Usmanovani davlatimiz rahbarining tegishli farmoni bilan yuksak mukofot-“Do‘stlik” ordeni sohibasi bo‘lganligi bilan tabriklab, uning kelgusidagi ishlarida muvafaqqiyat tiladi.
Tadbir davomida B.Usmanova talabalarga o‘zining hayot yo‘li va tajribasi bilan o‘rtoqlashdi. O‘z nutqida tadbirkor shu oliy ta’lim dargohida tahsil olganligiga ham alohida to‘xtalib o‘tdi.

В Гулистанском государственном университете прошла встреча предпринимателей и молодежи
Сегодня во Дворце культуры Гулистанского государственного университета прошла «Встреча предпринимателей и молодежи». Усманова – кавалер ордена «Дружбы», директор производственного кооператива «Агромолодежь» в Гулистане (руководитель частной дошкольной организации «Ширинтой ва кичкинтой Сабина» в Гулистане, председатель областного отделения ассоциации «Предпринимательница») Усманова Барчиной Маматкуловна и студенты 1 ступени университета.
В начале мероприятия ректор университета М.Ходжиев поздравил предпринимателя Б.Усманова с присвоением высокой награды «Достлик» соответствующим указом главы нашего государства и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности. работа.
В ходе мероприятия Б.Усманова поделилась со студентами своим жизненным путем и опытом. В своем выступлении предприниматель также упомянул тот факт, что учился в этом высшем учебном заведении.