1 Ta'lim to'g'risida yuklab olish
2 Sud qarorlarini qayta ko'rish instituti takomillashtirilishi munosabati bilan O'zbekiston Respublikasining fuqarolik protsessual kodeksiga o'zgartirish va qo'shimchalar kiritish to'g'risida yuklab olish
3 Sud qarorlarini qayta ko'rish instituti takomillashtirilishi munosabati bilan O'zbekiston Respublikasining Ma'muriy sud ishlarini yuritish to'g'risidagi kodeksiga o'zgartirish va qo'shimchalar kiritish haqida yuklab olish
4 Sud qarorlarini qayta ko'rish instituti takomillashtirilishi munosabati bilan O'zbekiston Respublikasining Iqtisodiy protsessual kodeksiga o'zgartish va qo'shimchalar kiritish to'g'risida yuklab olish
5 Jinoyat ishlari bo'yicha sud qarorlarini qayta ko'rish instituti takomillashtirilishi munosabati bilan O'zbekiston Respublikasining Jinoyat-protsessual kodeksiga o'zgartish va qo'shimchalar kiritish to'g'risida yuklab olish
6 Sud qarorlarini qayta ko'rish instituti takomillashtirilishi munosabati bilan O'zbekiston Respublikasining Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksiga o'zgartish va qo'shimchalar kiritish to'g'risida yuklab olish
7 O`zbekiston Respublikasining Qonuni Ta’lim to’g’risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 29.08.1997 y. O`RQ-464-I-son, kuchga kirish sanasi 30.09.1997 y.) yuklab olish
8 Kadrlar tayyorlash milliy dasturi (29.08.1997 yildagi O`RQ-463-I-son, kuchga kirish sanasi 28.03.1998 yil) yuklab olish
9 O`qituvchi va murabbiylar kunini belgilash to`g`risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 27.12.1996 yildagi O`RQ-367-I-son, kuchga kirish sanasi 14.01.1997 yil) yuklab olish
10 O`zbekiston Respublikasida yoshlarga oid davlat siyosatining asoslari to`g`risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 20.11.1991 yildagi O`RQ-429-XII-son, kuchga kirish sanasi 01.01.1992 yil) yuklab olish
11 Aholini ish bilan ta‘minlash to`g`risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 13.01.1992 yildagi O`RQ-510-XII-son, kuchga kirish sanasi 07.03.1992 yil) yuklab olish
12 Mehnatni muhofaza qilish to`g`risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 06.05.1993 yildagi O`RQ-839-XII-son, kuchga kirish sanasi 21.05.1993 yil) yuklab olish
13 Fuqarolarning o`zini o`zi boshqarish organlari to`g`risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 14.04.1999 yildagi O`RQ-758-I-son, kuchga kirish sanasi 11.05.1999 yil yuklab olish
14 “Jismoniy tarbiya va sport to`g`risida”gi O`zbekiston Respublikasi Qonuniga o`zgartirishlar va qo`shimchalar kiritish haqida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 26.05.2000 yildagi O`RQ-76-II-son, kuchga kirish sanasi 02.07.2000 yil) yuklab olish
15 Bola huquqlarining kafolatlari to`g`risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 07.01.2008 yildagi O`RQ-139-son, kuchga kirish sanasi 08.01.2008 yil) yuklab olish
16 Kadrlar tayyorlash milliy dasturiga o`zgartirish kiritish to`g`risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 09.04.2007 yildagi O`RQ-87-son, kuchga kirish sanasi 10.04.2007 yil) yuklab olish
17 “O`zbekiston Respublikasida nogironlarni ijtimoiy himoya qilish to`g`risida”gi O`zbekiston Respublikasi Qonuniga o`zgartish va qo`shimchalar kiritish haqida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 11.07.08 yildagi O`RQ-162-son, kuchga kirish sanasi 12.07.08) yuklab olish
18 Ish beruvchining fuqarolik javobgarligini majburiy sug`urta qilish to`g`risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 16.04.2009 yildagi O`RQ-210-son, kuchga kirish sanasi 17.04.2009 yil) yuklab olish
19 Ish beruvchining fuqarolik javobgarligini majburiy sug`urta qilish to`g`risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 16.04.2009 yildagi O`RQ-210-son, kuchga kirish sanasi 17.04.2009 yil) yuklab olish
20 Voyaga yetmaganlar o`rtasida nazoratsizlik va huquqbuzarliklarning profilaktikasi to`g`risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 29.09.2010 yildagi O`RQ-263-son, kuchga kirish sanasi 30.09.2010 yil) yuklab olish
21 O`zbekiston Respublikasining Qonuni Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to`g`risida (O`zbekiston Respublikasining Qonuni 03.12.2014 yildagi O`RQ-378-son) yuklab olish
22 OLIY O‘QUV YURTIDAN KÅYINGI TA’LIM TIZIMINI YANADA TAKOMILLASHTIRISH TO‘G‘RISIDA yuklab olish
23 2017 — 2021 YILLARDA O‘ZBÅKISTON RÅSPUBLIKASINI RIVOJLANTIRISHNING BÅSHTA USTUVOR YO‘NALISHI BO‘YICHA HARAKATLAR STRATÅGIYASINI “FAOL TADBIRKORLIK, INNOVATSION G‘OYALAR VA TÅXNOLOGIYALARNI QO‘LLAB-QUVVATLASH YILI”DA AMALGA OSHIRISHGA OID DAVLAT DASTURI yuklab olish
24 MA’MURIY TARTIB-TAOMILLAR TO‘G‘RISIDA yuklab olish
25 AYRIM DAVLAT ORGANLARI FAOLIYATI TAKOMILLASHTIRILISHI, SHUNINGDÅK FUQAROLARNING HUQUQLARI VA ERKINLIKLARINI HIMOYA QILISH KAFOLATLARINI TA’MINLASHGA DOIR QO‘SHIMCHA CHORA-TADBIRLAR QABUL QILINISHI MUNOSABATI BILAN O‘ZBÅKISTON RÅSPUBLIKASINING AYRIM... yuklab olish

1 Об образовании yuklab olish
2 О внесении изменений и дополнений в Гражданский процессуальный кодекс Республики Узбекистан в связи с совершенствованием института пересмотра судебных решений yuklab olish
3 О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Узбекистан об административном судопроизводстве в связи с совершенствованием института пересмотра судебных решений yuklab olish
4 О внесении изменений и дополнений в экономический процессуальный кодекс Республики Узбекистан в связи с совершенствованием института пересмотра судебных решений yuklab olish
5 О внесении изменений и дополнений в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Узбекистан в связи с совершенствованием института пересмотра судебных решений по уголовным делам yuklab olish
6 О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Узбекистан Об административной ответственности в связи с совершенствованием института пересмотра судебных решений yuklab olish
7 Закон Республики Узбекистан Об образовании (Закон Республики Узбекистан от 29.08.1997 г.) Орк-464-выпуск I, Дата вступления в силу 30.09.1997 г.) yuklab olish
8 Национальная программа подготовки кадров (№УП-463-I от 29.08.1997, дата вступления в силу 28.03.1998) yuklab olish
9 Об установлении Дня учителя и наставника (Закон Республики Узбекистан от 27.12.1996 N 367-I, Дата вступления в силу 14.01.1997) yuklab olish
10 Об основах государственной молодежной политики в Республике Узбекистан (Закон Республики Узбекистан от 20.11.1991 N 429-XII, дата вступления в силу 01.01.1992) yuklab olish
11 О занятости населения (Закон Республики Узбекистан от 13.01.1992 N 510-XII, дата вступления в силу 07.03.1992) yuklab olish
12 Об охране труда (Закон Республики Узбекистан от 06.05.1993 N 839-XII, дата вступления в силу 21.05.1993) yuklab olish
13 Об органах самоуправления граждан (Закон Республики Узбекистан от 14.04.1999 № УП-758-I, Дата вступления в силу 11.05.1999 yuklab olish
14 О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Узбекистан "О физической культуре и спорте" от 26.05.2000 № УП-76-II, Дата вступления в силу 02.07 .2000 год) yuklab olish
15 О гарантиях прав ребенка (Закон Республики Узбекистан от 07.01.2008 № УП-139, дата вступления в силу 08.01.2008) yuklab olish
16 О внесении изменений в Национальную программу подготовки кадров (Закон Республики Узбекистан от 09.04.2007 N 87, дата вступления в силу 10.04.2007) yuklab olish
17 О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Узбекистан "О социальной защите инвалидов в Республике Узбекистан" (Закон Республики Узбекистан от 11.07.08 № УП-162, дата вступления в силу 12.07.08) yuklab olish
18 Об обязательном страховании гражданской ответственности работодателя (Закон Республики Узбекистан от 16.04.2009 № УП-210, дата вступления в силу 17.04.2009) yuklab olish
19 Об обязательном страховании гражданской ответственности работодателя (Закон Республики Узбекистан от 16.04.2009 № УП-210, дата вступления в силу 17.04.2009) yuklab olish
20 О профилактике безнадзорности и правонарушений среди несовершеннолетних (Закон Республики Узбекистан от 29.09.2010 № УП-263, дата вступления в силу 30.09.2010) yuklab olish
21 Закон Республики Узбекистан Об обращениях физических и юридических лиц (Закон Республики Узбекистан от 03.12.2014 N 378) yuklab olish
22 О ДАЛЬНЕЙШЕМ СОВЕРШЕНСТВОВАНИИ СИСТЕМЫ ПОСЛЕВУЗОВСКОГО ОБРАЗОВАНИЯ yuklab olish
23 ГОСУДАРСТВЕННАЯ ПРОГРАММА ПО РЕАЛИЗАЦИИ СТРАТЕГИИ ДЕЙСТВИЙ ПО ПЯТИ ПРИОРИТЕТНЫМ НАПРАВЛЕНИЯМ РАЗВИТИЯ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН НА 2017-2021 ГОДЫ В “ГОД ПОДДЕРЖКИ АКТИВНОГО ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА, ИННОВАЦИОННЫХ ИДЕЙ И ТЕХНОЛОГИЙ" yuklab olish
24 ОБ АДМИНИСТРАТИВНЫХ ПРОЦЕДУРАХ yuklab olish
25 РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН В СВЯЗИ С СОВЕРШЕНСТВОВАНИЕМ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ОТДЕЛЬНЫХ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ОРГАНОВ, А ТАКЖЕ ПРИНЯТИЕМ ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕР ПО ОБЕСПЕЧЕНИЮ ГАРАНТИЙ ЗАЩИТЫ ПРАВ И СВОБОД ГРАЖДАН... yuklab olish