Koronavirus pandemiyasi sababli respublika aholisining to’lov qobiliyati pasayganligini inobatga olib, oliy va professional ta’lim muassasalariga to’lov-kontrakt asosida o’qishga tavsiya etilgan va tahsil olayotgan talabalar va o’quvchilarning o’qishi bilan bog’liq to’lov-kontrakt mablag’lari miqdori 2020G’2021 o’quv yilida o’zgarmasligi (oshirilmasligi) belgilab qo’yildi.
Ko’pchilik abiturientlar va ularning ota-onalari murojaatlarini inobatga olib, universitet bakalavriatiga talabalikka tavsiya etilib, belgilangan to’lov-kontrakt mablag’larini qisman to’lagan, magistraturaga to’lov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etilgan abiturientlar, o’qishi ko’chirilgan (ko’chirib tiklangan) va qayta tiklangan talabalar o’qishi uchun to’lov haqqini kamida 50 foizini hamda yuqoridagi bayon qarori bilan to’lov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etilgan abiturientlar o’qishi uchun to’lov haqqini o’tkazish va talabalar safiga qabul qilishni rasmiylashtirishning so’nggi muddati 2021 yil 1 fevrali etib belgilandi

To the attention of applicants and parents!
In accordance with the statement of the meeting of the State Commission on admission to educational institutions of the Republic of Uzbekistan dated 2021 No. 9 in 21 janvar:
- Taking into account the decline in the solvency of the population of the Republic due to the coronavirus pandemic, it was determined that the amount of payment-contract funds recommended to higher and professional educational institutions to study on a contractual basis and associated with the tuition of students and students studying did not change (not increase) in the 2020g’2021 school year.
- Taking into account the appeals of many applicants and their parents, the University bakalavriat was recommended to the student, partially paid the specified payment-contract funds, payment-contract basis for the master's degree applicants recommended to the student, according to the decision of the above-mentioned statement, the deadline for the transfer of payment for the tuition of applicants recommended to the student on the basis of payment-contract and formalization of admission to the ranks of students was set on February 1, 2021