Bitiruvchilar uchun mas'uliyatli daqiqalar boshlandi!
2025-yil 19-iyun kuni Guliston davlat universitetida Axborot texnologiyalari va fizika-matematika hamda Psixologiya va ijtimoiy fanlar fakultetlarida tahsil olayotgan talabalar uchun bitiruv malakaviy ishi himoyasi boshlandi.
Himoya jarayoni oldidan fakultet dekanlari va “Registrator ofis” vakillari tomonidan me’yoriy-huquqiy hujjatlar va tartib-qoidalar bo‘yicha tushunchalar berildi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish “komplayens nazorati” tizimini boshqarish bo‘limi xodimlari esa jarayonning adolatli va shaffof o‘tishini ta’minlash bo‘yicha muhim tavsiyalar bilan chiqish qilishdi.

A defining moment has arrived for our graduates!
On June 19, 2025, final thesis defenses began at Gulistan State University for students of the Faculty of Information Technology and Physics-Mathematics, as well as the Faculty of Psychology and Social Sciences.
Before the defenses, faculty deans and representatives of the Registrar’s Office provided students with information on regulatory documents and procedures.
Staff from the Compliance Control Department for Anti-Corruption gave important recommendations to ensure the fairness and transparency of the defense process.
Graduates are successfully defending their theses before the State Attestation Commission, in the presence of their academic advisors.