Biz korrupsiyaga qarshimiz!
Universitetning korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens nazorati" tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i M.N.Tuychiyev, yuristkonsult D.Abdullayev tomonidan 2026-yil 27-yanvar kuni Raqamli iqtisodiyot va innovatsiyalar fakultetida qishki semestr yakuni munosabati bilan o‘tkazilayotgan Yakuniy nazorat imtihonlarini topshirish jarayonlari o‘rganildi.
Bunda yakuniy nazorat topshirayotgan talabalarga belgilangan vaqtda imtihonlarni o‘z vaqtida topshirish, nazorat turlarini topshirishda shaffoflikni taʼminlash va adolatli o‘tkazilishida barcha imkoniyatlardan foydalanish zarurligi hamda korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar sodir etilganda qonunda belgilangan tartibda choralar ko‘rilishi to‘g‘risida tushuntirib o‘tildi.

Мы против коррупции!
27 января 2026 года начальник отдела по управлению системой антикоррупционной деятельности «Комплаенс-контроль» университета М. Н. Туйчиев и юрисконсульт Д. Абдуллаев изучили процесс проведения итоговых контрольных экзаменов, проводимых по итогам зимнего семестра на факультете цифровой экономики и инноваций.
В ходе мероприятия студентам, сдающим итоговый контроль, были разъяснены необходимость своевременной сдачи экзаменов в установленные сроки, обеспечения прозрачности при проведении контрольных форм и использования всех возможностей для их справедливого проведения, а также то, что в случае совершения коррупционных правонарушений меры будут приниматься в порядке, установленном законодательством.