“Ta'limda korrupsiyaga o'rin yoq!”
Universitetning Axborot tehnologiyalari va fizika matematika fakultetida korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens nazorati" tizimini boshqarish bo‘limi boshligi M.Tuychiev, fakultet dekani o'rinbosari B.Kuziyev hamda tuitor E.Ungarovlar hamrohligida 2026-yil 14-may kuni fakultetda yozgi semestr jarayonlari oldidan O‘qituvchilarni talabalarga bo‘lgan munosabatini o‘rganish hamda kelib chiqishi mumkin bo‘lgan korrupsion holatlarni oldini olish maqsadida anonim so‘rovnoma o‘tkazdi.
Bunda yakuniy nazorat turlarini topshirishda shaffoflikni taʼminlash va adolatli o‘tkazilishida barcha imkoniyatlardan foydalanish zarurligi hamda korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar sodir etilganda qonunda belgilangan tartibda choralar ko‘rilishi to‘g‘risida tushuntirib o‘tildi.
So‘rovnoma 2026-yilning 14-may kuni universitetning Axborot tehnologiyalari va fizika matematika fakulteti talabalari o‘rtasida o‘tkazildi. So‘rovnoma may oyining so‘ngiga qadar o‘tkazib boriladi.

«Нет места коррупции в образовании!»
14 мая 2026 года на факультете информационных технологий и физико-математических наук Guliston State University начальник отдела управления системой антикоррупционного «Комплаенс-контроля» М. Туйчиев, заместитель декана факультета Б. Кузиев, а также тьютор Э. Унгаров провели анонимный опрос среди студентов перед началом летнего семестра.
Целью опроса стало изучение отношения преподавателей к студентам, а также предупреждение возможных коррупционных ситуаций.
В ходе мероприятия были даны разъяснения о необходимости обеспечения прозрачности и справедливости при проведении итоговых видов контроля, а также о принятии мер в установленном законом порядке в случае совершения коррупционных правонарушений.
Опрос был организован 14 мая 2026 года среди студентов факультета информационных технологий и физико-математических наук университета. Проведение опроса продолжится до конца мая.
Призываем всех активно участвовать в опросе.
Ваши объективные ответы помогут повысить уровень осведомленности и способствовать разработке правовых инициатив в будущем.