“Ta'limda korrupsiyaga o'rin yoq!”
Universitetning Axborot tehnologiyalari va fizika matematika fakultetida korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens nazorati" tizimini boshqarish bo‘limi boshligi M.Tuychiev, fakultet dekani o'rinbosari B.Kuziyev hamda tuitor E.Ungarovlar hamrohligida 2026-yil 14-may kuni fakultetda yozgi semestr jarayonlari oldidan O‘qituvchilarni talabalarga bo‘lgan munosabatini o‘rganish hamda kelib chiqishi mumkin bo‘lgan korrupsion holatlarni oldini olish maqsadida anonim so‘rovnoma o‘tkazdi.
Bunda yakuniy nazorat turlarini topshirishda shaffoflikni taʼminlash va adolatli o‘tkazilishida barcha imkoniyatlardan foydalanish zarurligi hamda korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar sodir etilganda qonunda belgilangan tartibda choralar ko‘rilishi to‘g‘risida tushuntirib o‘tildi.
So‘rovnoma 2026-yilning 14-may kuni universitetning Axborot tehnologiyalari va fizika matematika fakulteti talabalari o‘rtasida o‘tkazildi. So‘rovnoma may oyining so‘ngiga qadar o‘tkazib boriladi.

“No Place for Corruption in Education!”
On May 14, 2026, at the Faculty of Information Technologies and Physics-Mathematics of Guliston State University, Head of the Anti-Corruption Compliance Control Department M. Tuychiyev, Deputy Dean B. Kuziyev, and tutor E. Ungarov conducted an anonymous survey among students ahead of the summer semester process.
The purpose of the survey was to study teachers’ attitudes toward students and to prevent possible corruption-related situations.
During the event, participants were informed about the importance of ensuring transparency and fairness in final assessment procedures, as well as the legal measures that may be taken in cases involving corruption-related offenses.
The survey was conducted on May 14, 2026, among students of the Faculty of Information Technologies and Physics-Mathematics. The survey campaign will continue until the end of May.
We encourage all students to participate actively in the survey.
Your unbiased responses will help raise awareness and contribute to the development of future legal initiatives.