Ekofaol talabalardan navbatdagi tadbir
30-mart kuni mamlakatimizda “Chiqindisiz dunyo uchun xalqaro kuni” munosabati bilan keng ko‘lamli ekologik tadbir tashkil etildi.
Tadbir O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 31-maydagi PQ-171-son qarori asosida o‘tkazildi. Unda Ekologiya va geografiya kafedrasi dotsentlari A.Kenjayev va I.Aripov hamda ekofaol talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida chiqindilarni kamaytirish va atrof-muhitni muhofaza qilish bo‘yicha targ‘ibot ishlari olib borildi. Shuningdek, “Plogging” aksiyasi — chiqindi terish musobaqasi tashkil etilib, yoshlar faol qatnashdi.

30 марта в нашей стране в честь Международного дня без отходов было организовано масштабное экологическое мероприятие. Оно прошло на основании Постановления Президента Республики Узбекистан №ПҚ-171 от 31 мая 2023 года.
В мероприятии приняли участие доценты кафедры экологии и географии А. Кенжаев и И. Арипов, а также экоактивная молодежь. В ходе мероприятия проводилась разъяснительная работа по сокращению отходов и охране окружающей среды.
Также была организована акция «Plogging» — соревнование по сбору мусора, в котором молодежь приняла активное участие.