Qabul2023: 2023-2024 o‘quv yilida o‘qishni xoroijiy va nodavlat OTMlardan Guliston davlat universitetiga ko‘chirib kelayotganlar uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlar boshlandi
Bugun 14-avgust sanasida mazkur o‘quv yili uchun o‘qishni ko‘chirish uchun ro‘yxatdan o‘tgan fuqarolar tegishli ta’lim shakli bo‘yicha “60111200-Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi”, “60111300-Musiqa ta’limi”, “60112200-Jismoniy madaniyat” va “61010300-Sport faoliyati (kurash)” ta’lim yo‘nalishlariga kasbiy (ijodiy) imtihonlarni topshirishmoqda.

Прием-2023: Начаты профессиональные (творческие) экзамены для переводящихся из зарубежных и негосударственных вузов в Гулистанский государственный университет в 2023-2024 учебном году
Сегодня, 14 августа, граждане, зарегистрировавшиеся для перевода на этот учебный год, по соответствующим формам обучения «60111200-Изобразительное искусство и инженерная графика», «60111300-Музыка та «лими», «60112200-Физическая культура » и «61010300-Спортивная деятельность (борьба)» сдают профессиональные (творческие) экзамены.