Qabul2023: 2023-2024 o‘quv yilida o‘qishni xoroijiy va nodavlat OTMlardan Guliston davlat universitetiga ko‘chirib kelayotganlar uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlar boshlandi
Bugun 14-avgust sanasida mazkur o‘quv yili uchun o‘qishni ko‘chirish uchun ro‘yxatdan o‘tgan fuqarolar tegishli ta’lim shakli bo‘yicha “60111200-Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi”, “60111300-Musiqa ta’limi”, “60112200-Jismoniy madaniyat” va “61010300-Sport faoliyati (kurash)” ta’lim yo‘nalishlariga kasbiy (ijodiy) imtihonlarni topshirishmoqda.

Admission 2023: professional (creative) exams have begun for those transferring their studies from foreign and non-state HEIs to Gulistan State University in the 2023-2024 academic year
Today, on August 14, citizens who have registered to transfer their studies for this academic year, according to the relevant form of education "60111200-Visual art and engineering graphics", "60111300-Music ta "limi", "60112200-Physical culture" and "61010300-Sports activities (wrestling)" are passing professional (creative) exams.