Qabul 2024: Magistraturaga qabul boshlandi
▶️ 2024-yil 1-iyuldan respublika davlat OTMlari magistratura mutaxassisliklariga onlayn roʻyxatdan oʻtish boshlandi.
✔️ 2024/2025-oʻquv yili uchun davlat OTMlarining magistratura mutaxassisliklariga oʻqishga kirish uchun hujjatlarni topshirish jarayoni vazirlikning rasmiy http://magistr.edu.uz platformasi orqali 30-iyulga qadar (shu kuni ham) davom etadi.
➡️ Shu oʻrinda, magistratura mutaxassisliklariga tanlovlarda belgilangan talab darajasidagi milliy yoki xalqaro sertifikatga ega shaxslar ishtirok etishi mumkin.

Admission 2024: Admission to the Master's degree has begun
▶️ On July 1, 2024, online registration for master's degrees of the republic's state higher education institutions began.
✔️ For the 2024/2025 academic year, the process of submitting documents for admission to master's specialties of state HEIs will continue until July 30 (this day) through the official platform of the Ministry http://magistr.edu.uz
➡️ At this point, persons with a national or international certificate of the required level can participate in competitions for master's specialties.