Guliston davlat universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori D.Eshmurodovning Gonkongga tashrifidan navbatdagi xushxabarlar!
Dunyoning eng kuchli universitetlari reytingida (QS World University Rankings) yuqori o‘rinlarni egallab kelayotgan City University of Hong Kong hamda The Chinese University of Hong Kong bilan strategik hamkorlik aloqalari o‘rnatildi.
Ushbu nufuzli oliygohlar bilan erishilgan kelishuvlar universitetimizning xalqaro nufuzini oshirish va talabalarimiz uchun global imkoniyatlar eshigini ochishda yangi davrni boshlab beradi.
Muzokaralar natijasida talabalar almashinuvi, universitetimiz yoshlari Gonkongning yetakchi universitetlarida bilim olishi, zamonaviy laboratoriya va kutubxonalardan foydalanishi hamda xalqaro muhitda tajriba orttirishlari yuzasidan kelishuvga erishildi.
Shuningdek, pofessor-o‘qituvchilar Ikki tomonlama pedagogik tajriba almashish, xalqaro dars berish ko‘nikmalarini rivojlantirish va qo‘shma o‘quv dasturlarini joriy etish bilan birga, dunyo miqyosidagi nufuzli konferensiya, simpozium va forumlarda birgalikda ishtirok etish hamda qo‘shma ilmiy loyihalarni amalga oshirish imkoniga ega bo‘ladilar.

More good news from the visit of D. Eshmurodov, Vice-Rector for Research and Innovation of Gulistan State University, to Hong Kong!
Strategic partnerships have been established with City University of Hong Kong and The Chinese University of Hong Kong, which hold high positions in the prestigious QS World University Rankings.
The agreements reached with these reputable universities mark a new stage in enhancing the international reputation of our university and opening global opportunities for our students.
As a result of the negotiations, agreements were reached on student exchange programs, enabling our students to study at leading universities in Hong Kong, use modern laboratories and libraries, and gain experience in an international environment.
In addition, faculty members will have the opportunity to exchange teaching experience, develop international teaching skills, implement joint educational programs, participate in prestigious international conferences, symposia, and forums, and carry out joint research projects.