Babayeva Sevara Baxtiyor qizining filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 raqamli Ilmiy kengashning 2024-yil 7-dekabr kuni soat 1000 da bo‘lib o‘tadigan majlisida Guliston davlat universiteti tayanch doktoranti Babayeva Sevara Baxtiyor qizining 10.00.02 – O‘zbek adabiyoti ixtisosligida “Isajon Sulton romanlarida badiiy tafakkur tadriji” mavzusida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертации Бабаевой Севары Бахтиёр, доктора философских наук (PhD) по филологическим наукам
7 декабря 2024 года в 10:00 на заседании научного совета № PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 при Гулистанском государственном университете состоится защита диссертации докторанта Гулистанского государственного университета Бабаевой Севары Бахтиёровны на тему: «Эволюция художественного мышления в романах Исаджона Султана» по специальности 10.00.02 – Узбекская литература, представленной на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам.
Доктор филологических наук, доцент Файзуллаева Обидахон Холбековна.
• Доктор филологических наук, профессор Якубов Исламжон Ахмеджанович.
• Доктор филологических наук, профессор Хамрокулова Хуршида Кувватовна.
120100, Сырдарьинская область, г. Гулистан, 4-й микрорайон, здание Центра духовности и просвещения Гулистанского государственного университета, кабинет 105.