Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/2025.27.12.Fil.38.01  raqamli Ilmiy kengashning 2026-yil 29-avgust kuni soat 12:00 da bo‘lib o‘tadigan majlisida Guliston davlat universiteti tadqiqotchisi Jo‘raqulov Sardor Mashrab o‘g‘li  10.00.02 – O‘zbek mumtoz adabiyoti ixtisosligida “O‘zbek adabiyotida qit’a janri (tarixi va poetikasi)” mavzusida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.
Ilmiy rahbari –  filologiya fanlari doktori (DSc), professor Mamatqulov Muzaffar Rahmonqulovich.
Rasmiy opponentlar: filologiya fanlari doktori (DSc), professor Abdullayeva Marg‘uba Do‘stmiratovna; filologiya fanlari doktori (DSc), professor Usmon Qobilov Uralovich

29 августа 2026 года в 12:00 на заседании Научного совета PhD.03/2025.27.12.Fil.38.01 по присуждению учёных степеней при Гулистанском государственном университете состоится защита диссертации исследователя Гулистанского государственного университета Джуракулова Сардора Машраб угли, представленной на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам по специальности 10.00.02 – Узбекская классическая литература, на тему «Жанр кыта в узбекской литературе (история и поэтика)».
Научный руководитель – доктор филологических наук (DSc), профессор Маматкулов Музаффар Рахмонкулович.
Официальные оппоненты: доктор филологических наук (DSc), профессор Абдуллаева Маргуба Дустмиратовна; доктор филологических наук (DSc), профессор Усмонов Кобилов Уралович.
120100, Сырдарьинская область, город Гулистан, 4-й массив, здание Центра духовности и просветительства Гулистанского государственного университета, 105-й кабинет.