Yangi O’zbekistonning – Yangi Yoshlari
2021-yilning 21-yanvar kuni Guliston davlat universiteti Ishlab chiqarish texnologiyalari fakultetida “Yangi O’zbekistonning – Yangi Yoshlari” mavzusida universitetda tahsil olayotgan iqtidorli yoshlar bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda Yoshlar bilan ishlash bo’yicha prorektor F.Niyazov, Yoshlar agentligi universitet boshlang’ich tashkiloti etakchisi Z.Zikriyaнev va universitet sobiq talabasi-hozirda Shirin shahar hokimi S.Sultonovlar spiker sifatida taklif etilishdi.
Uchrashuv mobaynida spikerlar yoshlarning yangi g’oyalarini aniqlash, ularning muammolarini o’rganish va echimini topish masalalriga atroflicha to’xtalib o’tishdi.

New Uzbekistan – New Youth
On January 21, 2021, the Faculty of Production Technologies of Gulistan State University hosted a meeting on the topic “New Youth of Uzbekistan – New Youth” with gifted students studying at the university. At the meeting, the Vice-Rector for Work with Youth, F. P., was invited as speakers.Niyazov, Head of the University Primary Organization of the Youth Agency Z.Zikiryaev and a former student of the University is now Hakim of the town of Shirin S. I. Sultanov were.
During the meeting, the speakers discussed in detail the issues of identifying new ideas of young people, studying their problems and finding solutions to them.