Yangi O’zbekistonning – Yangi Yoshlari
2021-yilning 21-yanvar kuni Guliston davlat universiteti Ishlab chiqarish texnologiyalari fakultetida “Yangi O’zbekistonning – Yangi Yoshlari” mavzusida universitetda tahsil olayotgan iqtidorli yoshlar bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda Yoshlar bilan ishlash bo’yicha prorektor F.Niyazov, Yoshlar agentligi universitet boshlang’ich tashkiloti etakchisi Z.Zikriyaнev va universitet sobiq talabasi-hozirda Shirin shahar hokimi S.Sultonovlar spiker sifatida taklif etilishdi.
Uchrashuv mobaynida spikerlar yoshlarning yangi g’oyalarini aniqlash, ularning muammolarini o’rganish va echimini topish masalalriga atroflicha to’xtalib o’tishdi.

Новый Узбекистан – Новая Молодежь
21 января 2021 года на факультете производственных технологий Гулистанского государственного университета состоялась встреча тему “Новая молодежь Узбекистана – Новая молодежь” c одаренными сутдентами, обучающейся в университете. На встрече качестве спикеров были приглашены проректор по работе с молодежью Ф.Ниязов, руководитель Университетской первичной организации молодежного агентства З.Зикрияев и бывший студент университета-ныне хаким города Ширин С.Султановы.
В ходе встречи спикеры подробно остановились на вопросах выявления новых идей молодежи, изучения их проблем и поиска их решения.