Oqoltin tumanida ham “Bir ziyoli-bir mahallaga ma’naviy homiy” tamoyili bo‘yicha targ’ibot ishlari olib borilmoqda
Guliston davlat universitetining Ishlab chiqarish texnologiyalari fakulteti professor-o‘qituvchilari Sirdaryo viloyatining Oqoltin tumanidagi mahalla fuqarolari yig‘inlarida “Bir ziyoli-bir mahallaga ma’naviy homiy” tamoyili bo‘yicha targ’ibot ishlariga mas’ul etib belgilanishgan.
2021-yil 3-may sanasida targ’ibot ishlari tumanning “Sahovat”, “Navoiy”, “Yangi Toshkent”, “Yangi davr” mahallalarida olib borildi. Mahalla bilan ishlash jarayonida asosiy urg‘u “Yoshlar daftari” ro‘yxatidagi yoshlarning bandligi masalasi bo‘ldi.
Fakultetning “Qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini saqlash va dastlabki ishlash texnologiyasi” hamda “Oziq-ovqat texnologiyasi” kafedralari professor-o‘qtivchilari dala sharoitida yoshlarga yerga ishlov berish va mo‘l hosil yetishtirishning sir-asrorlari bo‘yicha master-klass ham o‘tib berishdi.

Пропагандистская работа по принципу «Один интеллектуал - один духовный покровитель одной махалли» также проводится в Акалтинском районе
Профессора и преподаватели факультета промышленной технологии Гулистанского государственного университета назначены для ведения пропагандистской работы по принципу «Один интеллектуал - один духовный покровитель одной махалли» на граждан махаллях Акалтинского района Сырдарьинской области.
3 мая 2021 года агитационная работа проводилась в махаллях «Саховат», «Навои», «Янги Тошкент», «Янги давр». Основное внимание в общественной работе уделялось трудоустройству молодежи по списку «Молодежной тетради».
Преподаватели кафедр «Технология хранения и первичной обработки сельхозпродукции» и «Технология пищевых продуктов» факультета также провели для молодежи мастер-класс по секретам обработки почвы и получения высоких урожаев в поле.