“Bag‘rikeng O‘zbekiston-umumiy uyimiz” festivali davom etmoqda.
2021-yilning 11-iyun kuni Guliston shahrida “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida “Bag‘rikeng O‘zbekiston - umumiy uyimiz” millatlararo do‘stlik festivaliga start berilgan edi.
12-iyun sanasida mazkur festivalning ikkinchi kuni davom etdirildi. Guliston shahar markazida barpo etilgan pavilonlarda Guliston davlat universiteti uchun ajratilgan maxsus joyda universitet jamoasi festival ishtirokchilariga o‘zlarining ijodiy ishlanmalarini namyish etishdi. Festivalning ilk kunida asosan bakalavriatura yo‘nalishi talabalarining innovatsion ishlanmalari taqdim etilgan bo‘lsa, bugungi kun magistlarga bag‘ishlandi. Magistrlar o‘zlarining innovatsion g‘oyalarini taqdim etishdi, shu yerning o‘zida psixologiya bo‘yicha amaliy ishlanma ham namoyish etildi. Yosh psixolog magistr Kamola Xamroqulova festival ishtirokchilari bilan ochiq havoda “Psixologik trening” o‘tkazdi. Mazkur trening festival ishtrokchilariga nihoyatda ma’qul keldi.
Festival doirasida universitetning magistratura mutaxassisliklari bo‘yicha bitiruvchilari bilan kadrlar buyurtmachilari va iste’molchi tashkilotlar bilan hamkorlikda yoshlarni ish bilan ta’minlash bo‘yicha uch tomonlama shartnmalar ayna shu yerning o‘zida imzolandi.

Фестиваль «Толерантный Узбекистан - наш общий дом» продолжается.
11 июня 2021 года в Гулистане стартовал фестиваль интернациональной дружбы «Молодежь Нового Узбекистана, объединяемся!» под девизом «Толерантный Узбекистан - наш общий дом».
12 июня продолжился второй день фестиваля. В павильонах, построенных в центре города Гулистан, в специальном месте для Гулистанского государственного университета, коллектив университета представил участникам фестиваля свои творческие работы. Если первый день фестиваля был посвящен инновационным разработкам студентов бакалавриата, то сегодня он был посвящен мастерам. Мастера представили свои новаторские идеи, где также были продемонстрированы практические разработки в области психологии. Юный психолог, магистр Камола Хамрокулова провела «Психологический тренинг» с участниками фестиваля. Тренинг очень понравился участникам фестиваля.
В рамках фестиваля здесь подписаны трехсторонние соглашения о трудоустройстве молодежи с выпускниками вуза по специальностям магистратуры в сотрудничестве с заказчиками-заказчиками и организациями потребителей.
50 молодых волонтеров университета принимают активное участие в фестивале по организационным вопросам. Продолжается участие университетского сообщества в мероприятиях фестиваля.