“Bag‘rikeng O‘zbekiston-umumiy uyimiz” festivali davom etmoqda.
2021-yilning 11-iyun kuni Guliston shahrida “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida “Bag‘rikeng O‘zbekiston - umumiy uyimiz” millatlararo do‘stlik festivaliga start berilgan edi.
12-iyun sanasida mazkur festivalning ikkinchi kuni davom etdirildi. Guliston shahar markazida barpo etilgan pavilonlarda Guliston davlat universiteti uchun ajratilgan maxsus joyda universitet jamoasi festival ishtirokchilariga o‘zlarining ijodiy ishlanmalarini namyish etishdi. Festivalning ilk kunida asosan bakalavriatura yo‘nalishi talabalarining innovatsion ishlanmalari taqdim etilgan bo‘lsa, bugungi kun magistlarga bag‘ishlandi. Magistrlar o‘zlarining innovatsion g‘oyalarini taqdim etishdi, shu yerning o‘zida psixologiya bo‘yicha amaliy ishlanma ham namoyish etildi. Yosh psixolog magistr Kamola Xamroqulova festival ishtirokchilari bilan ochiq havoda “Psixologik trening” o‘tkazdi. Mazkur trening festival ishtrokchilariga nihoyatda ma’qul keldi.
Festival doirasida universitetning magistratura mutaxassisliklari bo‘yicha bitiruvchilari bilan kadrlar buyurtmachilari va iste’molchi tashkilotlar bilan hamkorlikda yoshlarni ish bilan ta’minlash bo‘yicha uch tomonlama shartnmalar ayna shu yerning o‘zida imzolandi.

The festival "Tolerant Uzbekistan - Our Common Home" continues.
On June 11, 2021, the festival of international friendship “Youth of New Uzbekistan, unite!” Started in Gulistan under the motto "Tolerant Uzbekistan is our common home".
On June 12, the second day of the festival continued. In the pavilions built in the center of the city of Gulistan, in a special place for the Gulistan State University, the university staff presented their creative works to the festival participants. If the first day of the festival was dedicated to the innovative developments of undergraduate students, today it was dedicated to the masters. The masters presented their innovative ideas, where practical developments in the field of psychology were also demonstrated. Young psychologist, master Kamola Khamrokulova conducted "Psychological training" with the participants of the festival. The participants of the festival liked the training very much.
Within the framework of the festival, trilateral agreements on the employment of youth were signed here with university graduates in magistracy specialties in cooperation with customers-customers and consumer organizations.
50 young university volunteers take an active part in the festival on organizational issues. The participation of the university community in the events of the festival continues.