Guliston davlat universiteti talabasi “Tokio 2020” olimpiada yo'llanmasini qo'lga kiritishga yaqin turibdi
Sportning akademik eshkak eshish turi bo‘yicha Italiyaning Vareza shahrida o‘tkazilgan Xalqaro “Regata” musobaqasida Sirdaryo viloyati sportchilari Qo‘chqorov Otabek hamda Bo‘riboyeva Feruzalar ikki kishilik eshkak eshish (miks) yo‘nalishida 8.45.39 vaqt ko‘rsatkichi bilan kumush medal sohiblari bo‘lishdi.
Mazkur nufuzli sport musobaqasida 30 dan ortiq davlatdan kelgan sportchilar Tokio Olimpiyadasi yo‘lanmasi uchun ham bellashishdi. Ushbu musobaqa reyting natijalari shu oy yakunida e’lon qilinadi.
Akademik eshkak eshish bo‘yicha viloyatimiz terma jamoasi murabbiylari F.Xamraqulov, B.Atamurodovlarning ma’lumot berishlaricha sportchilarimiz Qo‘chqorov Otabek hamda Bo‘riboyeva Feruzalarni Tokio Olimpiyadasiga yo‘llanmani qo‘lga kiritish ehtimoli yuqori.
E’tiborli jihati Qo‘chqorov Otabek Guliston davlat universiteti Pedagogika fakulteti “Boshlang‘ch ta’lim va sport tarbiyaviy ish” ta’lim yo‘nalishi 3-bosqich talabasidir.
Mazkur musobaqa bo‘yicha yakuniy xulosa joriy yilning 26-iyun sanasiga qadar Xalqaro Olimpiya qo‘mitasi tomonidan O‘zbekiston milliy olimpiya qo‘mitasiga taqdim etiladi.

Gulistan State University student is close to winning a ticket to the Tokyo 2020 Olympic Games
Athletes from the Syrdarya region Kuchkarov Otabek and Buriboeva Feruza won silver in doubles (mixed) with a time of 8.45.39 at the International Rowing Regatta in Varese, Italy.
Athletes from more than 30 countries also competed for a ticket to the Tokyo Olympics. The results of the competition will be announced later this month.
According to the coaches of the regional rowing team F. Khamrakulov and B. Atamurodov, our athletes Kuchkarov Otabek and Buriboev Feruza can win a ticket to the Tokyo Olympics.
Kuchkarov Otabek is a 3rd year student with a degree in Primary Education and Sports Education of the Pedagogical Faculty of Gulistan State University.
The final results of the competition will be presented by the International Olympic Committee to the National Olympic Committee of Uzbekistan by June 26 this year.
The leadership of Gulistan State University wishes the student-athlete every success in the upcoming competitions.