Guliston davlat universiteti talabasi “Tokio 2020” olimpiada yo'llanmasini qo'lga kiritishga yaqin turibdi
Sportning akademik eshkak eshish turi bo‘yicha Italiyaning Vareza shahrida o‘tkazilgan Xalqaro “Regata” musobaqasida Sirdaryo viloyati sportchilari Qo‘chqorov Otabek hamda Bo‘riboyeva Feruzalar ikki kishilik eshkak eshish (miks) yo‘nalishida 8.45.39 vaqt ko‘rsatkichi bilan kumush medal sohiblari bo‘lishdi.
Mazkur nufuzli sport musobaqasida 30 dan ortiq davlatdan kelgan sportchilar Tokio Olimpiyadasi yo‘lanmasi uchun ham bellashishdi. Ushbu musobaqa reyting natijalari shu oy yakunida e’lon qilinadi.
Akademik eshkak eshish bo‘yicha viloyatimiz terma jamoasi murabbiylari F.Xamraqulov, B.Atamurodovlarning ma’lumot berishlaricha sportchilarimiz Qo‘chqorov Otabek hamda Bo‘riboyeva Feruzalarni Tokio Olimpiyadasiga yo‘llanmani qo‘lga kiritish ehtimoli yuqori.
E’tiborli jihati Qo‘chqorov Otabek Guliston davlat universiteti Pedagogika fakulteti “Boshlang‘ch ta’lim va sport tarbiyaviy ish” ta’lim yo‘nalishi 3-bosqich talabasidir.
Mazkur musobaqa bo‘yicha yakuniy xulosa joriy yilning 26-iyun sanasiga qadar Xalqaro Olimpiya qo‘mitasi tomonidan O‘zbekiston milliy olimpiya qo‘mitasiga taqdim etiladi.

Студент Гулистанского государственного университета близок выиграть путевку на Олимпийские игры “Токио 2020”
Спортсмены из Сырдарьинской области Кучкаров Отабек и Бурибоева Феруза завоевали серебро в парной гребле (микст) со временем 8.45.39 на Международной “Регате” по академической гребле в городе Варезе, Италия.
Спортсмены из более чем 30 стран также боролись за путевку на Олимпийские игры в Токио. Итоги конкурса будут объявлены позже в этом месяце.
По словам тренеров областной сборной по академической гребле Ф. Хамракулова и Б. Атамуродова, путевку на Олимпиаду в Токио могут выиграть наши спортсмены Кучкаров Отабек и Бурибоева Феруза.
Кучкаров Отабек - студент 3 курса по специальности «Начальное образование и спортивное воспитание» Педагогического факультета Гулистанского государственного университета.
Окончательные результаты соревнований будут представлены Международным олимпийским комитетом в Национальный олимпийский комитет Узбекистана до 26 июня этого года.
Руководство Гулистанского государственного университета желает студенту-спортсмену успехов на предстоящих соревнованиях.