“Yangi 2021-2022 o‘quv yili va o‘quv jarayonini raqamli elektron tizimga o‘tkazishga tayyorgarlik” oyligi e’lon qilindi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 16-iyunda “Oliy ta’lim tizimidagi ustuvor vazifalar muhokamasi”ga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishida belgilangan vazifalar ijrosi hamda yangi 2021-2022-o‘quv yiliga tayyorgarlik bilan bog‘liq holda o‘quv ishlari prorektori H.Qo‘shiyev tashabbusi bilan Guliston davlat universitetida ta’lim sifatini oshirish bilan bog‘liq holda “Yangi 2021-2022-o‘quv yili va o‘quv jarayonini raqamli elektron tizimga o‘tkazishga tayyorgarlik oyligi” tashkil etildi.
O‘tkaziladigan oylik davomida professor-o‘qituvchilar uchun Kredit modul tizimi, HEMIS va boshqa raqamli elektron dasturlarini mukammal o‘rganish hamda ingliz tilini o‘rganish yo‘nalishida ko‘nikmalar hosil qilish bo‘yicha har bir kafedra kesimida o‘quv kurslari yo‘lga qo‘yildi.
Oylik davomida ta’lim, fan va ishlab chiqarish integratsiyasi tizimida klasterli yondashuvlarga asoslangan innovatsion “O‘quv-ilmiy komplekslar” tashkil etish maqsadida kafedra, fakultet va universitetni strategik rivojlantirish rejalari ishlab chiqish bo‘yicha amalga oshiriladigan ishlar yuzasidan chora-tadbirlar rejasi ishlab chiqildi. Bunda ta’lim sifatini oshirish bilan bog‘liq holda kafedralarning ishlab chiqarish korxonalari va muassasalar bilan hamkorligini yo‘lga qo‘yish va ishlab chiqarish korxonalarida kafedra filiallarini tashkil etish bo‘yicha kelishuvlar hamda hamkorlik shartnomalari yo‘lga qo‘yilishi belgilangan.

The month of "Preparation for the new 2021-2022 academic year and the transition of the educational process to digital electronic system" has been announced
In connection with the implementation of the tasks set at the video conference of the President of the Republic of Uzbekistan on June 16, 2021 "Discussion of priorities in the higher education system" and the preparations for the new academic year 2021-2022 At the initiative of the Vice-Rector for Academic Affairs H. Kushiev in connection with improving the quality of education at Gulistan State University was organized "New 2021-2022 academic year and a month of preparation for the transition of the educational process to digital electronic system."
During the month, training courses for professors and teachers on the perfect study of the Credit module system, HEMIS and other digital electronic programs, as well as the development of English language skills in each department set in motion.
During the month, an action plan for the development of strategic development plans of the department, faculty and university was developed in order to create innovative "Educational and scientific complexes" based on cluster approaches in the system of integration of education, science and industry. . In order to improve the quality of education, the departments will cooperate with manufacturing companies and institutions, as well as agreements on the establishment of branches of the department in manufacturing companies.