O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining fan va innovatsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari Hakimov Raximjon Rasuljonovich Guliston davlat universitetiga tashrif buyurdi
2021-yilning 8-iyul sanasida Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining fan va innovatsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari Hakimov Raximjon Rasuljonovich Guliston davlat universitetiga tashrif buyurdi. Tashrif kun tartibidagi asosiy masala Prezident Sh.M.Mirziyoyevning 2021-yil 16-iyunda “Oliy ta’lim tizimidagi ustuvor vazifalar muhokamasi”ga bag‘ishlab o‘tkazgan videoselektor yig‘ilishida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash, xususan, universitetning ilmiy-tadqiqotlar va innovatsion faoliyatini tubdan yaxshilash, tadqiqotlar yo‘nalishlarini global masalalarga moslashtirish borasida amalga oshiriladigan vazifalar yechimiga qaratildi.
Vazir o‘rinbosari R.Hakimov universitet rahbariyati bilan ishchi tartibda ochiq muloqot o’tkazdi. Muloqotda universitetning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori A.Sulaymonov tomonidan ilmiy salohiyatni yaxshilash, zamonaviy ilmiy tadqiqotlar oldida turgan muammolar va ularning yechimi to‘g‘risidagi ma’lumot taqdim etildi. Tashrif davom etmoqda.

On July 8, 2021, Deputy Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan for Science and Innovation Khakimov Rakhimjon Rasulovichovich visited Gulistan state university. The main issue on the agenda was focused on solving the tasks set during the video conference call by President Sh. Mirziyoyev on June 16, 2021, dedicated "To the discussion of priority tasks in the higher education system", and the emphasis is also placed on solving problems of adapting research areas to global problems.
Deputy Minister R. Khakimov held an open dialogue with the university management in a working manner. During the conversation, the vice-rector of the University for Research and Innovation A. Sulaymanov presented information about the improvement of scientific potential, the problems facing modern scientific research, and their solution. The visit continues.