O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining fan va innovatsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari Hakimov Raximjon Rasuljonovich Guliston davlat universitetiga tashrif buyurdi
2021-yilning 8-iyul sanasida Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining fan va innovatsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari Hakimov Raximjon Rasuljonovich Guliston davlat universitetiga tashrif buyurdi. Tashrif kun tartibidagi asosiy masala Prezident Sh.M.Mirziyoyevning 2021-yil 16-iyunda “Oliy ta’lim tizimidagi ustuvor vazifalar muhokamasi”ga bag‘ishlab o‘tkazgan videoselektor yig‘ilishida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash, xususan, universitetning ilmiy-tadqiqotlar va innovatsion faoliyatini tubdan yaxshilash, tadqiqotlar yo‘nalishlarini global masalalarga moslashtirish borasida amalga oshiriladigan vazifalar yechimiga qaratildi.
Vazir o‘rinbosari R.Hakimov universitet rahbariyati bilan ishchi tartibda ochiq muloqot o’tkazdi. Muloqotda universitetning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori A.Sulaymonov tomonidan ilmiy salohiyatni yaxshilash, zamonaviy ilmiy tadqiqotlar oldida turgan muammolar va ularning yechimi to‘g‘risidagi ma’lumot taqdim etildi. Tashrif davom etmoqda.

Заместитель министра высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан по науке и инновациям Хакимов Рахимжон Расуловичовича посетил Гулистанский государственный университет
8 июля 2021 года Заместитель министра высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан по науке и инновациям Хакимов Рахимжон Расуловичовича посетил Гулистанский государственный университет. Главным вопросом повестки дня был сосредоточен на решении задач, поставленных в ходе видео селекторном заседании Президентом Ш.Мирзиёевым 16 июня 2021 года посвященный "На обсуждению приоритетных задач в системе высшего образования", а также акцент сделан на решение задач по адаптации направлений исследований к глобальным проблемам.
Заместитель министра Р.Хакимов провел открытый диалог с руководством университета в рабочем порядке. В ходе беседы проректор университета по научной работе и инновациям А.Сулайманов представил информации об улучшении научного потенциала, проблемах, стоящих перед современными научными исследованиями, и их решении. Визит продолжается.