Bo‘lg‘usi shifokorlar qasamyod qilishdi
2021-2022 o‘quv yilida Guliston davlat universitetida yangi ochilgan Tibbiyot fakultetining “Davolash ishi” va “Pediatriya” ta’lim yo‘nalishlarining birinchi bosqichga qabul qilingan talabalar shifokorlik qasamyodini qabul qildilar. Ushbu jarayonga bag‘ishlangan katta tadbir universitet Madaniyat saroyida bo‘lib o‘tdi.
Unda universitetning o‘quv yishlari bo‘yicha prorektori H.Qo‘shiyev, Tibbiyot fakulteti dekani F.Shernazarov, Sog‘liqni saqlash sohasida uzoq yillar faoliyat yuritgan tibbiyot faxriylari, ota-onalar so‘zga chiqishdi. Tadbir yakunida san’atkorlarning badiiy chiqishlari namoyish etildi.

Future doctors took the oath
In the 2021-2022 academic year, 1st year students of the first opened medical faculty of Gulistan State University in the specialties "General Medicine" and "Pediatrics" took the medical oath. A large event dedicated to this process took place at the University's Palace of Culture.
The event was attended by Vice-Rector for Academic Affairs H. Kushiev, Dean of the Faculty of Medicine F. Shernazarov, veterans of medicine and parents who have worked in the healthcare sector for many years. The event ended with the performance of the artists.