Bo‘lg‘usi shifokorlar qasamyod qilishdi
2021-2022 o‘quv yilida Guliston davlat universitetida yangi ochilgan Tibbiyot fakultetining “Davolash ishi” va “Pediatriya” ta’lim yo‘nalishlarining birinchi bosqichga qabul qilingan talabalar shifokorlik qasamyodini qabul qildilar. Ushbu jarayonga bag‘ishlangan katta tadbir universitet Madaniyat saroyida bo‘lib o‘tdi.
Unda universitetning o‘quv yishlari bo‘yicha prorektori H.Qo‘shiyev, Tibbiyot fakulteti dekani F.Shernazarov, Sog‘liqni saqlash sohasida uzoq yillar faoliyat yuritgan tibbiyot faxriylari, ota-onalar so‘zga chiqishdi. Tadbir yakunida san’atkorlarning badiiy chiqishlari namoyish etildi.

Будущие врачи приняли присягу
В 2021-2022 учебном году студенты 1 курса впервые открывшего медицинского факультета Гулистанского государственного университета по специальностям «Лечебное дело» и «Педиатрия» приняли медицинскую присягу. Большое мероприятие, посвященное этому процессу, прошло во Дворце культуры университета.
На мероприятии выступили проректор по учебной работе Х.Кушиев, декан медицинского факультета Ф.Шерназаров, ветераны медицины и родители, много лет проработавшие в сфере здравоохранения. Завершилось мероприятие выступлением артистов.