Guliston davlat universiteti talabalari o‘rtasida Sirdaryo viloyati sudi sudyalari ishtirokida profilaktik tadbir o‘tkazildi
2022-yil 12-may kuni Guliston davlat universitetida talabalar o‘rtasida Sirdaryo viloyat sudi sudyalari ishtirokida huquqbuzarlik va jinoyatchilikning oldini olish borasida profilaktik tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor F.Niyazov, Sirdaryo viloyati sudi sudyasi S.Rasulov, Sirdaryo viloyat sudi sudyasi katta yordamchisi J.Navro‘zovlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbir davomida talabalarga yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar, ularga belgilangan jazo turlari, jinoyatga jazo muqarrar ekani, turli firbgarliklardan saqlanish qoidalari, shuningdek,  jamoat joylarda yurish-turish qoidalari, o‘zaro muomala madaniyati, o‘z-o‘zini nazorat qilish kabi masalalarda tushuntirishlar berildi.

A prophylactic event was held among the students of Gulistan State University with the participation of judges of the Syrdarya regional court
On May 12, 2022, Gulistan State University hosted a preventive event on crime prevention among students with the participation of judges of the Syrdarya regional court.
The event was attended by Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual Enlightenment F. Niyazov, Judge of the Syrdarya Regional Court S. Rasulov, Senior Assistant Judge of the Syrdarya Regional Court J. Navruzov and students.
During the event, students learned about the work being done to prevent crime and delinquency among young people, the fight against corruption, the types of penalties imposed on them, the inevitability of punishment for crime, the rules of avoidance of various frauds, as well as rules of conduct in public places. explanations were given on issues such as behavioral culture, self-control.