Guliston davlat universiteti talabalari o‘rtasida Sirdaryo viloyati sudi sudyalari ishtirokida profilaktik tadbir o‘tkazildi
2022-yil 12-may kuni Guliston davlat universitetida talabalar o‘rtasida Sirdaryo viloyat sudi sudyalari ishtirokida huquqbuzarlik va jinoyatchilikning oldini olish borasida profilaktik tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor F.Niyazov, Sirdaryo viloyati sudi sudyasi S.Rasulov, Sirdaryo viloyat sudi sudyasi katta yordamchisi J.Navro‘zovlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbir davomida talabalarga yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar, ularga belgilangan jazo turlari, jinoyatga jazo muqarrar ekani, turli firbgarliklardan saqlanish qoidalari, shuningdek,  jamoat joylarda yurish-turish qoidalari, o‘zaro muomala madaniyati, o‘z-o‘zini nazorat qilish kabi masalalarda tushuntirishlar berildi.

Проведено профилактическое мероприятие среди студентов Гулистанского государственного университета с участием судей Сырдарьинского областного суда
12 мая 2022 года в Гулистанском государственном университете было проведено профилактическое мероприятие по профилактике правонарушений среди студентов с участием судей Сырдарьинского областного суда.
В мероприятии приняли участие проректор по делам молодежи и духовному просвещению Ф.Ниязов, судья Сырдарьинского областного суда С.Расулов, старший помощник судьи Сырдарьинского областного суда Ж.Наврозов и студенты.
В ходе мероприятия студенты узнали о проводимой работе по профилактике правонарушений и правонарушений среди молодежи, борьбе с коррупцией, видах налагаемых на них наказаний, неотвратимости наказания за преступление, правилах избежания различных мошенничеств, а также в качестве правил поведения в общественных местах давались разъяснения по таким вопросам, как культура поведения, самообладание.