Guliston davlat universiteti rektori M.T.Xodjiyevning fakultetlar va yo‘nalishlar kesimida universitet talaba-yoshlari bilan har o‘quv yilida ochiq muloqot shaklda uchrashuv o‘tkazishi yaxshi an’anaga aylangan. Bu yil ham, mazkur an’anaga muvofiq universitet rektorining talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot shakldagi uchrashuvlari bugun-19.09.2022-yil sanasidan start oldi.
Bugungi uchrashuv Tabiiy fanlar fakulteti talaba-yoshlari bilan bo‘lib o‘tdi. Unda Yoshlar bilan ishlash, ma’naviy va ma’rifiy masalalar bo‘yicha 1-prorektor, dotsent F.Niyazov, Yoshlar murabbiysi, univesitet professori R.Mahmudov, rektor maslahatchisi O.Inamov, prorektorlar, profilaktika inspektorlari ham talabalar bilan ochiq miloqot o‘tkazishdi.
Muloqot jarayonida asosiy masala o‘quv jarayonlarini yanda yaxshilash, darsdan tashqari ma’naviy ishlarni tashkil etish kabi dolzarb masalalar yechimiga yo‘naltirildi. Tadbirda talaba-yoshlar tomonidan bildirilgan har bir takliflar o‘rganib chiqillib, ko‘tarilgan masalalar yechimi uchrashuvning o‘zida hal etildi. Universitet rektorining talaba-yoshlar bilan uchrashuvlari davom etmoqda.

Meetings between the rector and youth have begun
It has become a good tradition for the rector of Gulistan State University M.T. Khodjiev to hold a meeting with university students in the form of an open dialogue every academic year. This year, according to this tradition, the meetings of the rector of the university in the form of open communication with students and youth started today - 09/19/2022.
Today's meeting was held with students of the Faculty of Natural Sciences. It also hosted an open dialogue with students of the 1st Vice-Rector for Youth Affairs, Spiritual and Educational Affairs, Associate Professor F. Niyazov, youth coach, University Professor R. Makhmudov, Rector's Advisor O. Inamov, vice-rectors, prevention inspectors.
During the dialogue, the main issue was focused on solving topical issues, such as improving educational processes and organizing extracurricular activities. At the event, each proposal of the students was studied and the solution of the questions raised was decided at the meeting itself. Meetings of the Rector of the University with students and youth continue.