HAMISHA E’TIBORDASIZ, VATAN POSBONLARI!
2023-yil 14-yanvar sanasida Guliston davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 31-yilligi va “Vatan himoyachilari kuni” musobati bilan ma’naiy tadbir o‘tkazildi. Unda qurolli kuchlar tizimlarida faoliyat yuruitib nafaqa chiqgan va hozirda Guliston davlat universitetida faoliyat yurityotga bir guruh iste’fodagi harbiylar bayram sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.
Tadbirda universitetning Yoshlari masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha 1-prorektori F.Niyazov, universitet kasaba yushmasi raisi A.Yusufaliyev, xotin-qizlar Kengashi raisi N.Sultonova va Xodimlar bo‘limi boshlig‘i O.Abduraxmonovlar tabrik nutqlari bilan chiqish qilishdi.

ВСЕГДА НА ВНИМАНИЕ, СТРАЖИ ОТЕЧЕСТВА!
14 января 2023 года в Гулистанском государственном университете состоялось содержательное мероприятие, посвященное 31-й годовщине образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и «Дню защитников Отечества». Группа отставных солдат, уволившихся из вооруженных сил и в настоящее время работающих в Гулиcтанском государственном университете, была награждена праздничными подарками.
В мероприятии приняли участие 1-й проректор университета по делам молодежи и духовно-просветительской работе Ф.Ниязов, председатель профсоюза университета А.Юсуфалиев, председатель Женсовета Н.Султанова и руководитель с поздравительными речами выступил отдел кадров О.Абдурахманов.