HAMISHA E’TIBORDASIZ, VATAN POSBONLARI!
2023-yil 14-yanvar sanasida Guliston davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 31-yilligi va “Vatan himoyachilari kuni” musobati bilan ma’naiy tadbir o‘tkazildi. Unda qurolli kuchlar tizimlarida faoliyat yuruitib nafaqa chiqgan va hozirda Guliston davlat universitetida faoliyat yurityotga bir guruh iste’fodagi harbiylar bayram sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.
Tadbirda universitetning Yoshlari masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha 1-prorektori F.Niyazov, universitet kasaba yushmasi raisi A.Yusufaliyev, xotin-qizlar Kengashi raisi N.Sultonova va Xodimlar bo‘limi boshlig‘i O.Abduraxmonovlar tabrik nutqlari bilan chiqish qilishdi.

ALWAYS ATTENTION, GUARDS OF THE MATHERLAND!
On January 14, 2023, a meaningful event was held at Gulistan State University to mark the 31st anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and the "Day of Defenders of the Fatherland". A group of retired military personnel who retired from the armed forces and are currently working at Gulistan State University were awarded holiday gifts.
The event was attended by the 1st vice-rector of the university for youth issues and spiritual and educational affairs F. Niyazov, the chairman of the university trade union A. Yusufaliyev, the chairman of the Women's Council N. Sultanova and the head of the personnel department O. Abdurakhmanov gave congratulatory speeches.