💐Sadoqat ramzisan-ayol!
🔄2023-yil 7-mart sanasida Gusliston davlat universitetida 8-mart Xalqaro xotin-qizlar kuniga bag‘ishlangan bayram tadbirlari bo‘lib o‘tmoqda. Asosiy bayram tadbiri universitetning Madaniyat saroyida “Sadoqat ramzisan-Ayol!” shiori ostida tashkil etildi. Mazkur kechaga taklif etilgan professor-o‘qituvchilar, ishchi-xodimlar tarkibidagi xotin-qizlar bayram tabriknomalari bilan kutib olindi.
⚡️Bayram tadbirini universitet rektori M.Xodjiyev tabrik nutqi bilan ochib berdi. Unda jamiyatimizda xotin-qizlar masalalariga alohida e’tibor berilayotgani, jumladan davlat boshqaruvida ayollar nufuzining ortishi, bundan tashqari universitetning imliy salohiyatining yuksalishida ayollar ulushining ortib borayotganligi borasida so‘z yuritildi.
Tadbirda shoir Muhammad Ismoil tabrik so‘zlab, xotin-qizlarni ulug‘lovchi she’rlaridan namumalar keltirdi.
Bayram kechasida o‘quv yili davomida faollik ko‘rsatgan, o‘zining ilmiy maktabini yaratib, universitetning ilmiy-innovatsiyaviy va tarbiyaviy sohalarida natijalarga erishgan tajribali professor-o‘qituvchilar va ilm sarhadlariga endigina qadam qo‘yganiga qaramay innovatsion ishlanmalari bilan nom chiqara boshlagan yosh tadqiqotchilar universitetning qimmatbaho sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.
Bayram tadbirininig badiiy qismida ayollarni, onalarni ulug‘lovchi kuy va qo‘shiqlar tadbirga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.

💐You are a symbol of loyalty, woman!
🔄 On March 7, 2023, events dedicated to March 8 International Women's Day are taking place at Gusliston State University. The main holiday event was held at the Palace of Culture of the university "You are a symbol of loyalty - Woman!" organized under the slogan Women of the professors, teachers, and workers who were invited to this evening were greeted with festive greetings.
⚡️The festive event was opened by the rector of the university M. Khodzhiyev with a congratulatory speech. It was said that special attention is paid to women's issues in our society, including the increase in the influence of women in state administration, and the increasing share of women in the development of academic potential of the university.
At the event, poet Muhammad Ismail gave a congratulatory speech and gave examples of his poems praising women.
On the night of the holiday, there were experienced professors and teachers who were active during the academic year, created their own scientific school and achieved results in the scientific, innovative and educational fields of the university, and young people who started to make a name for themselves with their innovative developments despite the fact that they have just stepped into the frontiers of science. researchers were awarded valuable university gifts.
In the artistic part of the festive event, the tunes and songs honoring women and mothers gave the event an upbeat mood.