Hokim va yoshlar uchrashuvi oʻtkazildi
30-mart sanasida Sirdaryo viloyati hokimi v.b. A.Mahmudaliyevning Guliston davlat universiteti talaba-yoshlari bilan ochiq muloqot formatidagi “Hokim va yoshlar uchrashuvi” boʻlib oʻtdi. Universitetning “Talabalar xiyoboni”da tashkil etilgan mazkur tadbirda dastlab talabalar oʻzlarining innovatsion va ijodiy ishlanmalarini taqdim qilishdi. “Oʻzbekiston uchun 100 gʻoya” respublika tanloviga taklif qilinayotgan mazkur ishlanmalar A.Mahmudaliyev tomonidan katta qiziqish bilan oʻrganib chiqildi va ushbu gʻoyalarni amalga oshirishda qoʻllab-quvvatlashini maʼlum qildi.
Shundan soʻng hokim va talaba yoshlar oʻrtasida bevosita ochiq muloqot formatida uchrashuvga start berildi. Unda talaba-yoshlar tomonidan bildirilgan takliflar va gʻoyalar viloyat hokimi v.b. A.Mahmudaliyevning doimiy ravishda shaxsan eʼtiborida va nazoratida boʻlishi bildirildi. Kelgusida mazkur formatdagi uchrashuvlar sonini koʻpaytirishga kelishib olindi.

Состоялась встреча мэра с молодежью
30 марта и.о. хакима Сырдарьинской области А.Махмудалиев провел формат открытого диалога «Встреча хакима и молодежи» со студентами Гулистанского государственного университета. Студенты впервые представили свои новаторские и творческие работы на этом мероприятии, организованном в «Студенческой аллее» университета. А. Махмудалиев с большим интересом ознакомился с этими разработками, предложенными на республиканский конкурс «100 идей для Узбекистана», и выразил свою поддержку реализации этих идей.
После этого была начата встреча мэра и студенческой молодежи в формате прямого открытого общения. Предложения и идеи, высказанные студентами и молодежью, были представлены акиму области и др. Было заявлено, что А.Махмудалиев будет постоянно находиться под его личным вниманием и контролем. Условлено увеличить количество встреч в этом формате в будущем.