Hokim va yoshlar uchrashuvi oʻtkazildi
30-mart sanasida Sirdaryo viloyati hokimi v.b. A.Mahmudaliyevning Guliston davlat universiteti talaba-yoshlari bilan ochiq muloqot formatidagi “Hokim va yoshlar uchrashuvi” boʻlib oʻtdi. Universitetning “Talabalar xiyoboni”da tashkil etilgan mazkur tadbirda dastlab talabalar oʻzlarining innovatsion va ijodiy ishlanmalarini taqdim qilishdi. “Oʻzbekiston uchun 100 gʻoya” respublika tanloviga taklif qilinayotgan mazkur ishlanmalar A.Mahmudaliyev tomonidan katta qiziqish bilan oʻrganib chiqildi va ushbu gʻoyalarni amalga oshirishda qoʻllab-quvvatlashini maʼlum qildi.
Shundan soʻng hokim va talaba yoshlar oʻrtasida bevosita ochiq muloqot formatida uchrashuvga start berildi. Unda talaba-yoshlar tomonidan bildirilgan takliflar va gʻoyalar viloyat hokimi v.b. A.Mahmudaliyevning doimiy ravishda shaxsan eʼtiborida va nazoratida boʻlishi bildirildi. Kelgusida mazkur formatdagi uchrashuvlar sonini koʻpaytirishga kelishib olindi.

A meeting between the mayor and the youth was held
On March 30, the mayor of Sirdarya region A. Mahmudaliyev held an open dialogue format "Meeting of the mayor and youth" with students of Gulistan State University. Students first presented their innovative and creative works at this event organized in "Students' Alley" of the university. A. Mahmudaliev studied these developments proposed for the republican contest "100 ideas for Uzbekistan" with great interest and expressed his support for the implementation of these ideas.
After that, a meeting between the mayor and student youth was started in the format of direct open communication. The suggestions and ideas expressed by the students and young people were presented to the governor of the region, etc. It was stated that A. Mahmudaliyev will be constantly under his personal attention and control. It was agreed to increase the number of meetings in this format in the future.