Yoshlarga oid davlat siyosati amalda!
✅ Avval xabar berganimizdek, O'zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida 2023-yil 11-aprel sanasida "Yoshlar siyosati sohasidagi ishlar natijadorligini oshirish hamda ular bilan ishlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari" yuzasidan o'tkazilgan yig'ilishdagi topshiriq ijrosini ta'minlash maqsadida Guliston davllat universiteti rektori M.Xodjiyev Sirdaryo viloyati Mirzaobod tumani Nurafshon MFYdagi yoshlar bilan ochiq muloqot o'tkazib  yoshlarning muammo, takliflarini o'rgangan edi.
✅13.06.2023-yil sanasida M.Xodjiyev tomonidan mazkur yoshlar orasida surunkali va tug‘ma xastaligi mavjud bo‘lgan yoshlarning davolanishlari uchun moddiy xayriya mablag'lari topshirildi. Samimiy kechgan muloqotlar jarayonida yoshlar va ularning ota-onalari ko‘rsatilayotgan e’tibor va g‘amxo‘rliklardan minnatdor ekanliklarini  izhor etishdi.
✅MFY yoshlari bilan ishlar davom etmoqda.