O'zbekiston Respublikasi Davlat Bayrog'i
Davlat bayrog`i O`zbekiston Respublikasining 1991 yil 18 noyabrdagi 407-XII-sonli «O`zbekiston Respublikasining Davlat bayrog`i to`g`risida»gi Qonuni bilan tasdiqlangan
O`zbekiston Respublikаsining Dаvlаt bаyrog`i O`zbekiston Respublikаsi dаvlаt suverenitetining rаmzidir
O`zbekiston Respublikаsining Dаvlаt bаyrog`i xаlqаro munosаbаtlаrdа O`zbekiston Respublikаsining timsoli bo`lаdi
O`zbekiston Respublikаsining Dаvlаt bаyrog`i — bаyroqning butun uzunligi bo`ylаb o`tgаn to`q moviy rаng, oq rаng vа to`q yashil rаngli uchtа endаn tаrkib topgаn to`g`ri to`rtburchаk shаklidаgi mаtodir

State Flag of the Republic of Uzbekistan
State Flag of the Republic of Uzbekistan of November 18, 1991, No. 407-XII Approved by the Law "On the State Flag of the Republic of Uzbekistan"
The State flag of the Republic of Uzbekistan is the symbol of state sovereignty of the Republic of Uzbekistan
The State flag of the Republic of Uzbekistan is the symbol of the Republic of Uzbekistan in international relations
The State Flag of the Republic of Uzbekistan is a rectangular cloth consisting of three parts: dark blue, white and dark green, running the entire length of the flag