Turkiya OAVlari biz haqimizda
Avval xabar berganimizdek, “InnoWeek.uz-2023” innovatsion gʻoyalar haftaligi doirasidagi tadbirlar rejasiga muvofiq Guliston davlat universitetiga Turkiya davlatidan xalqaro QS reytingida 397-o‘rinni egallab turgan Balikesir Universiteti prorektori, professor Fatih Satil  tashrif buyurib, muzokaralarda o‘zaro memorandum asosida ilmiy hamkorlik aloqalarini yanada rivojlantirish masalalari muhokama qilinib, bunda professor-o‘qituvchilarning ilmiy tadqiqot ishlari doirasida malaka oshirish masalalariga e’tibor qaratilgan hamda edi.
Shuningdek, professor Fatih Satil  haftalig doirasida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligida tashkil etilgan tadbirda GulDU bilan hamkorlikda olib borilayotgan ishlar yuzasidan taqdimot qilgan edi.

Как мы сообщали ранее, в соответствии с планом мероприятий в рамках недели инновационных идей «InnoWeek.uz-2023», Гулистанский государственный университет посетил профессор Фатих Сатиль, проректор Университета Балыкесир, занимающего 397-е место в международном рейтинге QS. ранга от Турции, и на основе взаимного меморандума о взаимопонимании обсуждались вопросы дальнейшего развития кооперативных отношений, а также было уделено внимание вопросам профессионального развития профессоров и преподавателей в рамках научно-исследовательской работы.
Также профессор Фатих Сатиль выступил с презентацией о работе, проводимой совместно с ГулДУ на мероприятии, организованном Министерством высшего образования, науки и инноваций в рамках недели.
В турецкой прессе опубликована информация о неделе инновационных идей «InnoWeek.uz-2023», визите проректора Университета Балыкесир, профессора Фатиха Сатиля.