26.10.2023-yil sanasida navbatdagi ochiq muloqot uchrashuvi Axborot-texnologiyalari va fizika-matematika fakulteti talaba-yoshlari bilan tashkil etildi.
Universitet rektori talabalar bilan birma-bir suhbatlashib, ularning fikrl va takliflarini o‘rganib chiqdi. Ular bilan odob-axloq, ichki tartib qoidalar borasida suhbatlashdi. Universitet rektori muloqot vaqtida Informatika yo‘nalishining 1-bosqich talabalari uchun veb dasturlash tillari C++, Php, HTML, shuningdek vebdizaynerlik sohasini o‘rgatishga ixtisoslashgan “Dasturchi”, Fizika yo‘nalishi talablari uchun qayta tiklanuvchi va muqobil energiya manbalari bo‘yicha faoliyat yurituvchi “Eco energiya”, Matematika talaba-yoshlariga mo‘ljallangan “Algoritm” to‘garagini tashkil etish borasidagi taklifini talaba-yoshlar mamnuniyat bilan qo‘llab-quvvatlashdi.
Bugungi ochiq muloqotda prorektorlar, bo‘lim boshliqlari, kafedra mudirlari, rektor maslahatchisi, dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar, profilaktika inspektorlari, psixologdan iborat jamoa ham talabalar bilan bevosita muloqot olib borishdi.

Встречи ректора и студенческой молодежи продолжаются
Как мы уже сообщали ранее, встречи ректора Гулистанского государственного университета М.Ходжиева в форме открытого диалога со студентами на стыке факультетов и направлений обучения начались 24.10.2023 года.
26.10.2023 года была организована очередная открытая диалоговая встреча со студентами факультета информационных технологий и физико-математики.
Ректор университета беседовал со студентами один на один, изучая их мысли и предложения. Беседовал с ними о этикете, правилах внутреннего распорядка. Ректор университета во время общения принял участие в обсуждении вопросов организации кружка “алгоритм” для студентов 1-го курса информатики, специализирующихся на обучении языкам веб-программирования C++, PHP, HTML, а также в области веб-дизайна, “программист”, работающий на возобновляемых и альтернативных источниках энергии для требований направления физики, “Эко Энергия”, ориентированного на студентов-математиков. предложение было с радостью поддержано студенческой молодежью.
В сегодняшнем открытом диалоге команда, состоящая из проректоров, начальников отделов, заведующих кафедрами, советника ректора, заместителей деканов и тьюторов, инспекторов по профилактике, психолога, также напрямую общалась со студентами.