26.10.2023-yil sanasida navbatdagi ochiq muloqot uchrashuvi Axborot-texnologiyalari va fizika-matematika fakulteti talaba-yoshlari bilan tashkil etildi.
Universitet rektori talabalar bilan birma-bir suhbatlashib, ularning fikrl va takliflarini o‘rganib chiqdi. Ular bilan odob-axloq, ichki tartib qoidalar borasida suhbatlashdi. Universitet rektori muloqot vaqtida Informatika yo‘nalishining 1-bosqich talabalari uchun veb dasturlash tillari C++, Php, HTML, shuningdek vebdizaynerlik sohasini o‘rgatishga ixtisoslashgan “Dasturchi”, Fizika yo‘nalishi talablari uchun qayta tiklanuvchi va muqobil energiya manbalari bo‘yicha faoliyat yurituvchi “Eco energiya”, Matematika talaba-yoshlariga mo‘ljallangan “Algoritm” to‘garagini tashkil etish borasidagi taklifini talaba-yoshlar mamnuniyat bilan qo‘llab-quvvatlashdi.
Bugungi ochiq muloqotda prorektorlar, bo‘lim boshliqlari, kafedra mudirlari, rektor maslahatchisi, dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar, profilaktika inspektorlari, psixologdan iborat jamoa ham talabalar bilan bevosita muloqot olib borishdi.

As previously reported, the meetings of the rector of Gulistan State University Khodzhiev in the form of open dialogue with students in the cross section of faculties and Educational Directions were started on the date of 24.10.2023.
On the date of 26.10.2023, the next open dialogue meeting was organized with students of the Faculty of Information Technology and physics and mathematics.
The rector of the University spoke with the students one by one and studied their thinking and suggestions. They talked with them about etiquette, about the rules of internal order. The rector of the University at the time of Communication welcomed his proposal to organize a circle “Eco Energy”, an “algorithm” aimed at students-young students of Mathematics, which specializes in teaching the field of web programming languages C++, Php, HTML, as well as the field of web development, renewable and alternative energy sources for physics direction requirements.
In today's open dialogue, a team of Vice-rectors, heads of departments, heads of departments, vice-rectors, vice-deans and tutors, preventive inspectors, psychologists also conducted direct communication with students.