Guliston davlat universitetida talabalarning oʻquv mashgʻulotlarida ishtiroki, talabalar turar joylaridagi sharoitlar hamda maʼnaviy-maʼrifiy sohalardagi faoliyat monitoring qilinmoqda
Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyevning tegishli koʻrsatmasiga koʻra, fakultetlar kesimida talabalarning oʻquv mashgʻulotlarida ishtiroki, talabalar turar-joylaridagi sharoitlar hamda maʼnaviy-maʼrifiy sohalardagi faoliyat monitoringini oʻtkazish belgilangan. Navbatdagi bunday tadbirlar universitetning korrupsiyaga qarshi kurash “Komplayens nazorati” tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi B.Xamzayev tomonidan 2023-yil 29-noyabr kuni “Psixologiya va ijtimoiy fanlar” fakultetida olib borildi. Unda talabalarining oʻquv mashgʻulotlarida ishtiroki, talabalar turar-joyida yaratilgan sharoitlar hamda maʼnaviy-maʼrifiy sohalardagi faoliyat oʻrganildi.
Oʻrganish jarayonida talabalar bilan oʻquv mashgʻulotlarining olib borilishi, talabalarga yaratilayotgan sharoitlar va boʻsh vaqtlarida olib borilayotgan maʼnaviy tadbirlar haqida suhbat uyushtirildi. Suhbat davomida oʻquv mashgʻulotlari professor oʻqituvchilar tomonidan innovatsion pedagogik texnologiyalar boʻyicha olib borilayotganligi, oʻquv mashgʻulotlarida raqamli texnologiyalar, jumladan smart televizorlaridan unumli foydalanilayotganligini qayd qilindi.

At Gulistan State University, students' participation in educational activities, conditions in student residences, and activities in spiritual and educational fields are being monitored.
According to the relevant instruction of Gulistan State University Rector M. Khodjiyev, monitoring of students' participation in educational activities, conditions in student residences, and activities in spiritual and educational spheres has been determined. The next such events were conducted by the head of the anti-corruption "Compliance Control" system management department of the university B. Khamzayev on November 29, 2023 at the Faculty of "Psychology and Social Sciences". In it, students' participation in educational activities, conditions created in the student residence, and activities in spiritual and educational spheres were studied.
In the course of learning, a conversation was organized with students about the conduct of educational activities, the conditions created for students, and the spiritual activities conducted in their free time. During the interview, it was noted that the training sessions are conducted by the professors on innovative pedagogical technologies, digital technologies, including smart TVs, are effectively used in the training sessions.