O‘quv yili sarhisobi va yangi o‘quv yiliga puxta tayyorgarlik ko‘rish masalalari muhokama qilindi
Bugun Guliston davlat universiteti Kengashining 2023/2024-o‘quv yilidagi 11-sonli yigi‘ilishi kengaytirilgan tarzda tashkil etildi. Universitet rektori t.f.d. professor M.T.Xodjiyev raisligida o‘tgan mazkur Kengash yig‘ilishida barcha prorektorlar, bo‘lim boshliqlari va dekanlar, kafedra mudirlari va profess-o‘qituvchilar ishitrok etishdi. Tanqidiy ruhda o‘tgan mazkur yig‘ilishda 2023/2024-o‘quv yili yakunlari sarhisob qilinib, yangi 2024/2025-o‘quv yiliga puxta tayyorgarlik ko‘rish masalalari muhokama qilindi.
Barcha prorektorlar 2023/2024-o‘quv yili yakuni bo‘yicha o‘quv-uslubiy, ilmiy-tadqiqot va innovatsiyalar, yoshlar bilan ishlash hamda ma’naviy-ma’rifiy masalalar yuzasidan hisobot topshirishdi. Bunda o‘quv yili davomida sustakshlikka yo‘l qo‘ygan kafedralar va professor-o‘qituvchilar muhokama qilinib, tegishli mas’ullarga ogohlantirish berildi hamda mavjud kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan, shuningdek, yangi 2024/2025-o‘quv yiligia puxta tayyorgarlik ko‘rish yuzasidan tegishli topshiriqlar berildi.
Kengashda Rektor maslahatchisi O.Inamov yoshlar orasida jinoyatchilikni oldini olish, korrupsion holatlarga yo‘l qo‘ymaslik va huquqiy profilaktika masalalari bo‘yicha ma’lumot berdi. Shuningdek, universitet Yoshlar murabbiysi professor R.Mahmudov yoshlar bilan ma’naviy-ma’rifiy ishlarni tashkil etish yuzasidan ma’ruza qildi.

The issues of the summary of the academic year and careful preparation for the new academic year were discussed
Today, the 11th meeting of the Gulistan State University Council for the 2023/2024 academic year was organized in an extended manner. Rector of the University Ph.D. all vice-rectors, heads of departments and deans, heads of departments and professors took part in this Council meeting chaired by Professor M. T. Khodzhiyev. At this critical meeting, the results of the 2023/2024 academic year were summarized and the issues of thorough preparation for the new 2024/2025 academic year were discussed.
At the end of the 2023/2024 academic year, all vice-rectors submitted a report on educational-methodical, scientific-research and innovations, work with young people, and spiritual and educational issues. During the academic year, the departments and professors who were slacking off were discussed, the relevant officials were warned, and in order to eliminate the existing shortcomings, as well as thoroughly prepare for the new 2024/2025 academic year. Related assignments were given. At the council, Rector's adviser O. Inamov gave information on the issues of preventing crime among young people, preventing corruption and legal prevention. Also, the university's youth coach, professor R. Mahmudov, gave a lecture on the organization of spiritual and educational work with young people.