O‘quv yili sarhisobi va yangi o‘quv yiliga puxta tayyorgarlik ko‘rish masalalari muhokama qilindi
Bugun Guliston davlat universiteti Kengashining 2023/2024-o‘quv yilidagi 11-sonli yigi‘ilishi kengaytirilgan tarzda tashkil etildi. Universitet rektori t.f.d. professor M.T.Xodjiyev raisligida o‘tgan mazkur Kengash yig‘ilishida barcha prorektorlar, bo‘lim boshliqlari va dekanlar, kafedra mudirlari va profess-o‘qituvchilar ishitrok etishdi. Tanqidiy ruhda o‘tgan mazkur yig‘ilishda 2023/2024-o‘quv yili yakunlari sarhisob qilinib, yangi 2024/2025-o‘quv yiliga puxta tayyorgarlik ko‘rish masalalari muhokama qilindi.
Barcha prorektorlar 2023/2024-o‘quv yili yakuni bo‘yicha o‘quv-uslubiy, ilmiy-tadqiqot va innovatsiyalar, yoshlar bilan ishlash hamda ma’naviy-ma’rifiy masalalar yuzasidan hisobot topshirishdi. Bunda o‘quv yili davomida sustakshlikka yo‘l qo‘ygan kafedralar va professor-o‘qituvchilar muhokama qilinib, tegishli mas’ullarga ogohlantirish berildi hamda mavjud kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan, shuningdek, yangi 2024/2025-o‘quv yiligia puxta tayyorgarlik ko‘rish yuzasidan tegishli topshiriqlar berildi.
Kengashda Rektor maslahatchisi O.Inamov yoshlar orasida jinoyatchilikni oldini olish, korrupsion holatlarga yo‘l qo‘ymaslik va huquqiy profilaktika masalalari bo‘yicha ma’lumot berdi. Shuningdek, universitet Yoshlar murabbiysi professor R.Mahmudov yoshlar bilan ma’naviy-ma’rifiy ishlarni tashkil etish yuzasidan ma’ruza qildi.

Сегодня в расширенном порядке состоялось 11-е заседание Совета Гулистанского государственного университета на 2023/2024 учебный год. Ректор университета к.э.н. В заседании Совета под председательством профессора Ходжиева М.Т. приняли участие все проректоры, заведующие кафедрами и деканы, заведующие кафедрами и профессора. На этом ответственном заседании были подведены итоги 2023/2024 учебного года и обсуждены вопросы тщательной подготовки к новому 2024/2025 учебному году.
По итогам 2023/2024 учебного года все проректоры представили отчеты по учебно-методическим, научно-исследовательским и инновационным работам, работе с молодежью, духовно-просветительским вопросам. В течение учебного года были рассмотрены отлынивавшие кафедры и преподаватели, предупреждены соответствующие должностные лица, а также в целях устранения имеющихся недостатков, а также тщательной подготовки к новому 2024/2025 учебному году были даны соответствующие задания. На совете советник ректора О.Инамов дал информацию по вопросам профилактики преступности среди молодежи, предотвращения коррупции и правовой профилактики. Также молодежный тренер университета, профессор Р.Махмудов прочитал лекцию по организации духовно-просветительской работы с молодежью.