Hukumat qaroriga asosan texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni suhbat asosida oliy ta’lim muassasalari bakalavriatiga 2-kursdan o‘qishga qabul qilish tartibi belgilangan.
Ushbu toifadagi abituriyentlar 2024-yil 5-iyuldan boshlab Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining Yagona ta’lim xizmatlari portali my.edu.uz orqali onlayn ro‘yxatdan o‘tkazilmoqda.
Ro‘yxatdan o‘tishda abituriyent to‘g‘risidagi ma’lumotlar platformada avtomatik shakllanadi.
Ro‘yxatdan o‘tkazish jarayoni joriy yilning 25-iyuliga qadar davom etadi.
Ma’lumot uchun, ushbu Nizom oliy harbiy, oliy harbiylashtirilgan ta’lim muassasalariga, Toshkent davlat yuridik universitetiga, O‘zbekistonda faoliyat olib borayotgan xorijiy va nodavlat oliy ta’lim tashkilotlari hamda ularning filiallariga nisbatan tatbiq etilmaydi.

⚡️Admission 2024: To the attention of graduates who have successfully completed technical schools!
According to the decision of the government, the procedure for admission of graduates who have successfully completed technical schools to the bachelor's degree of higher education institutions from the 2nd year is established based on the interview.
From July 5, 2024, applicants of this category are registered online through the Unified Education Services portal of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation my.edu.uz.
During registration, information about the applicant is automatically generated on the platform.
The registration process will continue until July 25 of this year.
For information, this Regulation does not apply to higher military, higher paramilitary educational institutions, Tashkent State Law University, foreign and non-state higher education organizations operating in Uzbekistan and their branches.