Hukumat qaroriga asosan texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni suhbat asosida oliy ta’lim muassasalari bakalavriatiga 2-kursdan o‘qishga qabul qilish tartibi belgilangan.
Ushbu toifadagi abituriyentlar 2024-yil 5-iyuldan boshlab Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining Yagona ta’lim xizmatlari portali my.edu.uz orqali onlayn ro‘yxatdan o‘tkazilmoqda.
Ro‘yxatdan o‘tishda abituriyent to‘g‘risidagi ma’lumotlar platformada avtomatik shakllanadi.
Ro‘yxatdan o‘tkazish jarayoni joriy yilning 25-iyuliga qadar davom etadi.
Ma’lumot uchun, ushbu Nizom oliy harbiy, oliy harbiylashtirilgan ta’lim muassasalariga, Toshkent davlat yuridik universitetiga, O‘zbekistonda faoliyat olib borayotgan xorijiy va nodavlat oliy ta’lim tashkilotlari hamda ularning filiallariga nisbatan tatbiq etilmaydi.

⚡️Приём 2024: Вниманию выпускников, успешно окончивших техникумы!
По решению правительства порядок приема выпускников, успешно окончивших техникумы, в бакалавриат высших учебных заведений со 2 курса устанавливается на основе собеседования.
С 5 июля 2024 года абитуриенты данной категории регистрируются онлайн через портал Единых образовательных услуг Министерства высшего образования, науки и инноваций my.edu.uz.
При регистрации на платформе автоматически генерируется информация о заявителе.
Процесс регистрации продлится до 25 июля текущего года.
Для сведения настоящее Положение не распространяется на высшие военные, высшие военизированные учебные заведения, Ташкентский государственный юридический университет, иностранные и негосударственные организации высшего образования, действующие на территории Узбекистана, и их филиалы.