2024-yilning 6-sentabr sanasida Gulsiton davlat universiteti Kengashining yangi-2024/2025 o‘quv yilidagi ilk majlisi "Bir bo'lsak-yagona xalqmiz, birlashsak-Vatanmiz!" shiori ostida kengaytirilgan tarzda o‘tkazildi. Mazkur tadbirni universitet rektori, Kengash raisi M.Xodjiyev ochib berdi va olib bordi. Kengash raisi kirish so‘zida jamoani Eng ulug‘, eng aziz bayramimiz-Mustqilligimizning 33 yilligi bilan samimiy tabrikladi.
Shundan so'ng yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik masalalari muhokama qilindi. O'tgan o'quv yilida bajarilgan ishlar sarhisob qilinib, 2024/2025-o‘quv yilida o‘quv, uslubiy, ilmiy-tadqiqot, ma’naviy-ma’rifiy hamda moddiy-texnik bazani yanada yaxshilash yuzasidan vazifalar belgilab olindi.
Kun tartibidagi masalalar yuzasidan prorektorlar, bo‘lim boshliqlari va tajribali professor o‘qituvchilar ham so‘zga chiqishib o‘z fikr-mulohazalarini bildirishdi.

Посвящается новому учебному году
6 сентября 2024 года состоялось первое заседание Совета Гульситонского государственного университета в новом 2024/2025 учебном году на тему «Если мы едины – мы одна нация, если мы едины – мы наша Родина!» " прошел в расширенном формате под девизом. Данное мероприятие открыл и провел ректор университета, председатель Совета М.Ходжиев. Во вступительной речи Председатель Совета искренне поздравил коллектив с 33-летием нашего самого большого и дорогого праздника – Независимости.
После этого были обсуждены вопросы подготовки к новому учебному году. Подведены итоги проделанной за прошлый учебный год работы и определены задачи по дальнейшему совершенствованию учебно-методической, научно-исследовательской, духовно-воспитательной и материально-технической базы в 2024/2025 учебном году.
Также выступили и высказали свое мнение по вопросам повестки дня проректоры, заведующие кафедрами и опытные преподаватели.