2024-yilning 9-sentabr kuni Guliston davlat universitetida Yangi 2024/2025-o‘quv yilining ochilish marosimiga bag‘ishlangan “Bir bo'lsak-yagona xalqmiz, birlashsak-Vatanmiz!” shiori ostida bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitet rektori, texnika fanlari doktori, professor M.T.Xodjiyev ochib berdi va tabrik nutqini so‘zladi. Universitet rektori tabrik so‘zida barcha rprofessor-o‘qitvuchilarni, talaba-yoshlar va ota-onalarni jonajon O‘zbekistonimiz Mustaqilligining 33 yilligi bilan tabriklab, 2024/2025-o‘quv yilida universitet jamoasining maqsad va vazifalari haqida qisqacha fikr bildiri.
Tadbir davomida akademik S.Gulyamov, shoir Akmal Nur, universitet prorektorlari va jamoatchilik vakillari ham tabrik so‘zlari bilan ma’ruza qilishdi.

On September 9, 2024, at the Gulistan State University, dedicated to the opening ceremony of the New 2024/2025 academic year, "Unified - our nation, united - our Motherland!" a festive event was held under the motto.
The event was opened by the rector of the university, doctor of technical sciences, professor M. T. Khodzhiyev and made a congratulatory speech. In his congratulatory speech, the rector of the university congratulated all the professors, students and parents on the 33rd anniversary of the Independence of Uzbekistan and gave a brief opinion on the goals and tasks of the university team in the 2024/2025 academic year.