2024-yilning 9-sentabr kuni Guliston davlat universitetida Yangi 2024/2025-o‘quv yilining ochilish marosimiga bag‘ishlangan “Bir bo'lsak-yagona xalqmiz, birlashsak-Vatanmiz!” shiori ostida bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitet rektori, texnika fanlari doktori, professor M.T.Xodjiyev ochib berdi va tabrik nutqini so‘zladi. Universitet rektori tabrik so‘zida barcha rprofessor-o‘qitvuchilarni, talaba-yoshlar va ota-onalarni jonajon O‘zbekistonimiz Mustaqilligining 33 yilligi bilan tabriklab, 2024/2025-o‘quv yilida universitet jamoasining maqsad va vazifalari haqida qisqacha fikr bildiri.
Tadbir davomida akademik S.Gulyamov, shoir Akmal Nur, universitet prorektorlari va jamoatchilik vakillari ham tabrik so‘zlari bilan ma’ruza qilishdi.

9 сентября 2024 года в Гулистанском государственном университете, посвященная открытию Нового 2024/2025 учебного года, «Едины – наша нация, едины – наша Родина!» Под девизом состоялось праздничное мероприятие.
Мероприятие открыл ректор университета, доктор технических наук, профессор М.Т.Ходжиев и произнес поздравительную речь. В своей поздравительной речи ректор университета поздравил всех профессоров, студентов и родителей с 33-й годовщиной Независимости Узбекистана и дал краткое мнение о целях и задачах коллектива университета на 2024/2025 учебном году.
В ходе мероприятия с поздравительными речами также выступили академик С. Гулямов, поэт Акмаль Нур, проректоры вузов и представители общественности.