“Yashil iqtisodiyot”ga o‘tishda qayta tiklanuvchi energiya manbalari: muammo va zamonaviy yechimlar” mavzusidagi Respublika ilmiy amaliy anjumani o'z ishini boshladi
23-sentabr kuni Guliston davlat universitetida “Yashil iqtisodiyot”ga o‘tishda qayta tiklanuvchi energiya manbalari: muammo va zamonaviy yechimlar” mavzusidagi Respublika ilmiy amaliy anjumanning rasmiy ochilishi bo‘lib o‘di.
Mazkur anjuman 23-24-sentabr kunlari bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Ilmiy anjumanning rasmiy ochilish marosimini universitet rektori M.Xodjiyev olib bordi.
Anjumanda xorijiy va respublikamizninig yetakchi olimlari ofline va online tarzda o‘z ma’ruzalari bilan ishtirok etishdi.

The republican scientific and practical conference on "Renewable energy sources in the transition to a green economy: problems and modern solutions" has started its work.
On September 23, the official opening of the Republican scientific and practical conference on the topic "Renewable energy sources in the transition to a green economy: problems and modern solutions" was held at Gulistan State University.
This conference is scheduled to be held on September 23-24. The official opening ceremony of the scientific conference was conducted by the rector of the university M. Khodzhiyev.
Leading foreign and national scientists participated in the conference offline and online with their lectures.