“Yashil iqtisodiyot”ga o‘tishda qayta tiklanuvchi energiya manbalari: muammo va zamonaviy yechimlar” mavzusidagi Respublika ilmiy amaliy anjumani o'z ishini boshladi
23-sentabr kuni Guliston davlat universitetida “Yashil iqtisodiyot”ga o‘tishda qayta tiklanuvchi energiya manbalari: muammo va zamonaviy yechimlar” mavzusidagi Respublika ilmiy amaliy anjumanning rasmiy ochilishi bo‘lib o‘di.
Mazkur anjuman 23-24-sentabr kunlari bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Ilmiy anjumanning rasmiy ochilish marosimini universitet rektori M.Xodjiyev olib bordi.
Anjumanda xorijiy va respublikamizninig yetakchi olimlari ofline va online tarzda o‘z ma’ruzalari bilan ishtirok etishdi.

Начала свою работу республиканская научно-практическая конференция «Возобновляемые источники энергии в условиях перехода к зеленой экономике: проблемы и современные решения».
23 сентября в Гулистанском государственном университете состоялось официальное открытие Республиканской научно-практической конференции на тему «Возобновляемые источники энергии в условиях перехода к зеленой экономике: проблемы и современные решения».
Конференцию планируется провести 23-24 сентября. Официальную церемонию открытия научной конференции провел ректор университета М.Ходжиев.
В конференции офлайн и онлайн со своими лекциями приняли участие ведущие зарубежные и отечественные учёные.