Davlat OTMlariga o‘qishni ko‘chirish uchun onlayn ariza yuborish boshlandi
2025/2026-o‘quv yili uchun respublika davlat oliy ta’lim muassasalariga talabalar o‘qishini ko‘chirish bo‘yicha arizalar quyidagi elektron tizimlar orqali ro‘yxatdan o‘tkaziladi:
➖ 2 ta uzrli sababga (https://lex.uz/uz/docs/-6070845) ko‘ra respublikaning bir davlat oliy ta’lim muassasasidan boshqa oliy ta’lim muassasasiga yoki bir oliy ta’lim muassasasi doirasida – www.transfer.edu.uz
➖ xorijiy va nodavlat oliy ta’lim muassasalaridan davlat oliy ta’lim muassasalarining mos va turdosh ta’lim yo‘nalishlariga – www.my.uzbmb.uz

Заявления на перевод студентов в государственные высшие учебные заведения республики на 2025/2026 учебный год принимаются через следующие электронные системы:
➖ В случае двух уважительных причин (https://lex.uz/uz/docs/-6070845) – при переводе из одного государственного вуза республики в другой или внутри одного вуза через систему «transfer.edu.uz»;
➖ При переводе из зарубежных и негосударственных вузов на соответствующие и родственные направления государственных вузов – через систему «my.uzbmb.uz».