Davlat OTMlariga o‘qishni ko‘chirish uchun onlayn ariza yuborish boshlandi
2025/2026-o‘quv yili uchun respublika davlat oliy ta’lim muassasalariga talabalar o‘qishini ko‘chirish bo‘yicha arizalar quyidagi elektron tizimlar orqali ro‘yxatdan o‘tkaziladi:
➖ 2 ta uzrli sababga (https://lex.uz/uz/docs/-6070845) ko‘ra respublikaning bir davlat oliy ta’lim muassasasidan boshqa oliy ta’lim muassasasiga yoki bir oliy ta’lim muassasasi doirasida – www.transfer.edu.uz
➖ xorijiy va nodavlat oliy ta’lim muassasalaridan davlat oliy ta’lim muassasalarining mos va turdosh ta’lim yo‘nalishlariga – www.my.uzbmb.uz

For the 2025/2026 academic year, applications for student transfers to the state higher education institutions of the Republic are registered through the following electronic systems:
➖ For two valid reasons (https://lex.uz/uz/docs/-6070845), transfers from one state higher education institution to another within the republic or within the same institution – via “transfer.edu.uz”;
➖ Transfers from foreign and non-state higher education institutions to the relevant or similar programs of state higher education institutions – via “my.uzbmb.uz”.