2025-yilning 3-sentabr kuni Guliston davlat universitetida Yangi 2025/2026-o‘quv yilining ochilish marosimiga bag‘ishlangan “Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun!” shiori ostida bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitet rektori, texnika fanlari doktori, professor M.T.Xodjiyev ochib berdi va tabrik nutqini so‘zladi. Universitet rektori tabrik so‘zida barcha rprofessor-o‘qitvuchilarni, talaba-yoshlar va ota-onalarni jonajon O‘zbekistonimiz Mustaqilligining 34 yilligi bilan tabriklab, 2025/2026-o‘quv yilida universitet jamoasining maqsad va vazifalari haqida qisqacha fikr bildiri.
Tadbir davomida viloyat Kasaba uyushmasi federatsiyasi raisi R.Turdimurodov, Mehnat faxriysi Q.Abdullayev, universitet prorektorlari va jamoatchilik vakillari ham tabrik so‘zlari bilan ma’ruza qilishdi.

3 сентября 2025 года в Гулистанском государственном университете состоялось праздничное мероприятие, посвящённое открытию нового 2025/2026 учебного года под девизом «Во имя Родины, во имя нации, во имя народа!».
Мероприятие открыл ректор университета, доктор технических наук, профессор М.Т. Ходжиев, выступивший с поздравительной речью. В своём обращении ректор поздравил профессорско-преподавательский состав, студентов и родителей с 34-й годовщиной независимости нашей Родины — Республики Узбекистан, а также с началом нового учебного года, отметив основные цели и задачи коллектива университета на 2025/2026 учебный год.
В ходе мероприятия с поздравительными речами также выступили председатель Федерации профсоюзов Сырдарьинской области Р. Турдимуродов, ветеран труда К. Абдуллаев, проректоры университета и представители общественности.