INNOWEEK-2025: Ilmiy ishlanmalar va innovatsion mahsulotlar ko‘rgazmasi hamda startaplar ferstivali o‘tkazildi
2025-yil 11-sentabr kuni Guliston davlat universitetida “InnoWeek-2025” — Xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligi rasman start oldi. Bu kun universitet hovlisi va majlis zallari innovatsiyalar, ilmiy g‘oyalar hamda yoshlar ijodkorligiga to‘la maydonga aylandi. Talabalar, yosh tadqiqotchilar va startapchilar o‘z innovatsion g‘oyalari bilan ishtirok etib, ularni ekspertlar va universitet professor-o‘qituvchilari oldida namoyish etdilar. Eng qiziqarli g‘oyalar qizg‘in muhokamaga sabab bo‘ldi. Universitet olimlari, ilmiy izlanuchilar va iqtidorli talabalar o‘zlarining so‘nggi ishlanmalari, loyihalari va yangi mahsulotlarini taqdim etishdi. Ko‘rgazma ishtirokchilari tomonidan amaliy jihatdan muhim bo‘lgan qator innovatsion yechimlar namoyish qilindi. Festivalda eng yaxshi loyihalar saralandi va ularning amaliy qiymati, kelgusi rivojlanish istiqbollari muhokama qilindi. Bu jarayon yoshlar uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochib berdi va ularni yanada faol bo‘lishga undadi. G‘oliblar va sovrindorlarga diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi. Bu e’tirof ularning mehnati va ijodiy sa’y-harakatlariga katta rag‘bat bo‘ldi. “InnoWeek-2025” tadbirlari yoshlarning innovatsion salohiyatini namoyon etish, ularda tadbirkorlik ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda startap tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashga xizmat qiladi.

INNOWEEK-2025: Exhibition of Scientific Developments, Innovative Products, and Startup Festival Held at Guliston State University
On September 11, 2025, “InnoWeek-2025” — the International Week of Innovative Ideas — officially kicked off at Guliston State University. On this day, the university courtyards and halls turned into a space full of innovation, scientific ideas, and youth creativity.
Students, young researchers, and startup founders presented their innovative ideas to experts and the university’s faculty. The most exciting ideas sparked lively discussions. University scientists, researchers, and talented students showcased their latest developments, projects, and new products. Participants of the exhibition demonstrated a number of innovative solutions with significant practical importance.
During the festival, the best projects were selected, and their practical value and future development prospects were discussed. This process opened new opportunities for young people and encouraged them to become even more active. Winners and prize holders were awarded diplomas and memorable gifts — a great incentive for their further work and creativity.
The events of “InnoWeek-2025” aim to reveal the innovative potential of youth, develop entrepreneurial skills, and support startup initiatives.