"REKTOR VA YOSHLAR" UCHRASHUVI
Guliston davlat universiteti Tabiiy fanlar fakulteti talabalari va universitet rektori Muxsin Xodjiyev ishtirokida "Rektor va yoshlar" uchrashuvi tashkil etildi.
🫥Uchrashuvda namunali, faol va tashabbuskor talabalarning onalari tashakkurnoma bilan taqdirlandi. Bu 1-bosqich talabalari uchun motivatsiya bo'ldi. Shuningdek, yoshlar ittifoqi koordinatorlari, tashabbuskor talabalar ham o'z takliflari bilan faol ishtirok etdi. Uchrashuv natijalariga ko'ra quyidagilarga erishildi:
1. Tabiiy fanlar dekani sovrini uchun fakultet talabalari o'rtasida kitobxonlik tanlovi o'tkaziladi.
2. Tabiiy fanlar fakulteti dekani o'rinbosari U.Xolboyev sovrini uchun qizlar o'rtasida futbol musobaqasi o'tkaziladi.
3. Universitet Xotin-qizlar Kengashi raisi sovrini uchun Tabiiy fanlar fakultetida tahsil olayotgan san'atsevar yoshlar o'rtasida qo'shiqlar tanlovi o'tkaziladi.
4. Universitet psixologi sovrini uchun fakultet talabalari o'rtasida onlayn videoroliklar tanlovlari o'tkaziladi.

ВСТРЕЧА «РЕКТОР И МОЛОДЕЖЬ»
В Гулистанском государственном университете состоялась встреча «Ректор и молодежь» с участием студентов факультета естественных наук и ректора университета Мухсина Ходжиева.
🫥 В ходе встречи благодарственными письмами были награждены матери примерных, активных и инициативных студентов. Это стало мотивирующим моментом для студентов первого курса. Также координаторы Союза молодежи и инициативные студенты активно участвовали в обсуждении, внося свои предложения.
По итогам встречи были достигнуты следующие договоренности:
1. Среди студентов факультета естественных наук будет проведен конкурс по чтению книг на приз декана факультета.
2. На приз заместителя декана факультета естественных наук У. Холбоева будет организован футбольный турнир среди девушек.
3. На приз председателя Совета женщин университета будет проведен конкурс песен среди творческой молодежи факультета естественных наук.
4. На приз университетского психолога будут проведены онлайн-конкурсы видеороликов среди студентов факультета.