Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o'rinbosari Guliston davlat universitetida
Bugun, 25-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o‘rinbosari Radjabov Sardor Baxtiyorovich Sirdaryo viloyatiga qilgan xizmat safari doirasida Guliston davlat universitetida bo‘ldi.
Tashrif davomida Sardor Baxtiyorovich universitetning moddiy-texnika bazasi, ta’lim jarayoni samaradorligini oshirishga qaratilgan innovatsion loyihalar hamda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Ushbu jarayonda vazir o‘rinbosari talabalar turar joylarini, o‘quv laboratoriyalarini, zamonaviy dars xonalarini, sport maydonchalari va kutubxonani ko‘zdan kechirdi hamda ta’lim sifatini yanada yaxshilash bo‘yicha taklif va tavsiyalar berdi.
Tashrif davomida shuningdek, talabalar bilan ochiq muloqot tashkil etilib, ularning o‘qish, yashash va ijodiy faoliyatidagi sharoitlarni yanada yaxshilash masalalari muhokama qilindi.

First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation at Gulistan State University
Today, on October 25, the First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan, Sardor Bakhtiyorovich Radjabov, visited Gulistan State University as part of his working trip to the Syrdarya region.
During the visit, Mr. Radjabov closely familiarized himself with the university’s material and technical base, innovative projects aimed at improving the efficiency of the educational process, and the facilities created for students.
The Deputy Minister inspected student dormitories, educational laboratories, modern classrooms, sports grounds, and the library, and provided proposals and recommendations for further improving the quality of education.
An open dialogue with students was also held during the visit, discussing ways to enhance their study, living, and creative conditions.