Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o'rinbosari Guliston davlat universitetida
Bugun, 25-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o‘rinbosari Radjabov Sardor Baxtiyorovich Sirdaryo viloyatiga qilgan xizmat safari doirasida Guliston davlat universitetida bo‘ldi.
Tashrif davomida Sardor Baxtiyorovich universitetning moddiy-texnika bazasi, ta’lim jarayoni samaradorligini oshirishga qaratilgan innovatsion loyihalar hamda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Ushbu jarayonda vazir o‘rinbosari talabalar turar joylarini, o‘quv laboratoriyalarini, zamonaviy dars xonalarini, sport maydonchalari va kutubxonani ko‘zdan kechirdi hamda ta’lim sifatini yanada yaxshilash bo‘yicha taklif va tavsiyalar berdi.
Tashrif davomida shuningdek, talabalar bilan ochiq muloqot tashkil etilib, ularning o‘qish, yashash va ijodiy faoliyatidagi sharoitlarni yanada yaxshilash masalalari muhokama qilindi.

Первый заместитель министра высшего образования, науки и инноваций в Гулистанском государственном университете
Сегодня, 25 октября, первый заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан Раджабов Сардор Бахтиярович в рамках рабочего визита в Сырдарьинскую область посетил Гулистанский государственный университет.
В ходе визита Сардор Бахтиярович ознакомился с материально-технической базой университета, инновационными проектами, направленными на повышение эффективности учебного процесса, а также с условиями, созданными для студентов.
Заместитель министра осмотрел студенческие общежития, учебные лаборатории, современные аудитории, спортивные площадки и библиотеку, после чего дал предложения и рекомендации по дальнейшему улучшению качества образования.
Кроме того, в ходе визита была организована открытая встреча со студентами, на которой обсуждались вопросы улучшения условий их учебной, творческой и повседневной деятельности.