19-noyabr kuni Guliston shahrida bo‘lib o‘tayotgan “Besh tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalarining respublika bosqichi doirasida "Stritbol" yo‘nalishi bo‘yicha final bahslari o‘tkazildi.
Finalda Guliston davlat universiteti hamda O‘zDJTSU jamoalari o‘zaro kuch sinashdi. Keskin va shiddatli o‘tgan bellashuvlarda GulDU jamoasi ustunlikka erishib, faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
G‘olib sportchilarni Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyev tabriklab, ularga kelgusi musobaqalarda ham yuqori natijalar tiladi.
Hozirda “Besh tashabbus olimpiadasi”ning boshqa sport yo‘nalishlari bo‘yicha final bahslari ham qizg‘in davom etmoqda.

19 ноября в городе Гулистан в рамках республиканского этапа спортивных соревнований олимпиады «Пять инициатив» прошли финальные игры по стритболу.
В финале команды Гулистанского государственного университета и Узбекского государственного транспортного университета (УзГТУ) встретились лицом к лицу. В упорной и напряжённой борьбе команда ГГТУ одержала победу и заняла почётное 1-е место.
Победителей поздравил ректор Гулистанского государственного университета М. Ходжиев и пожелал им дальнейших успехов на предстоящих соревнованиях.
В настоящее время финальные игры по другим видам спорта олимпиады «Пять инициатив» также проходят в напряжённой борьбе.