19-noyabr kuni Guliston shahrida bo‘lib o‘tayotgan “Besh tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalarining respublika bosqichi doirasida "Stritbol" yo‘nalishi bo‘yicha final bahslari o‘tkazildi.
Finalda Guliston davlat universiteti hamda O‘zDJTSU jamoalari o‘zaro kuch sinashdi. Keskin va shiddatli o‘tgan bellashuvlarda GulDU jamoasi ustunlikka erishib, faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
G‘olib sportchilarni Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyev tabriklab, ularga kelgusi musobaqalarda ham yuqori natijalar tiladi.
Hozirda “Besh tashabbus olimpiadasi”ning boshqa sport yo‘nalishlari bo‘yicha final bahslari ham qizg‘in davom etmoqda.

On November 19, in the city of Gulistan, the final matches in streetball were held as part of the republican stage of the “Five Initiatives” Olympiad.
In the final, the teams of Gulistan State University and Uzbekistan State Transport University (UzSTU) faced off. In a tense and competitive match, the GulSU team emerged victorious, claiming the honorable 1st place.
The winning athletes were congratulated by the Rector of Gulistan State University, M. Khodjiyev, who wished them continued success in upcoming competitions.
Currently, the final matches in other sports disciplines of the “Five Initiatives” Olympiad are also being actively contested.