Professorlar Mehmet Emin Diken va Mehmet Faruk Aydin (Turkiya)
To’y to’yga ulandi deganlaridek, Biologiya kafedrasi tomonidan tashkil etilgan “Biologiya oyligi” ko’rgazmasida mehmonlar ishtirok etishdi. Shu bilan birga tashrif davomida universitet biologiya kafedrasi o‘qituvchilari hamda biologiya yo‘nalishi talabalari bilan mazmunli uchrashuvlar tashkil etildi.
Professor-o‘qituvchilar bilan bo‘lib o‘tgan muloqotlarda ilmiy tadqiqotlar, zamonaviy yondashuvlar va nufuzli ilmiy nashrlar yuzasidan atroflicha fikr almashildi.
Mazkur tashrif ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasidagi ilmiy-akademik aloqalarni yanada mustahkamlash, tajriba almashish va talabalarning xalqaro ilmiy dunyoqarashini kengaytirishda muhim qadam bo‘ldi.

В рамках меморандума, направленного на развитие международного сотрудничества с Balıkesir universiteti, профессора кафедры биологии данного университета Мехмет Эмин Дикен и Мехмет Фарук Айдын совершили официальный визит в Гулистанский государственный университет.
Как говорится, «праздник к празднику», гости приняли участие в выставке «Месяц биологии», организованной кафедрой биологии. В ходе визита также были проведены содержательные встречи с преподавателями кафедры биологии и студентами биологического направления.
В ходе общения с профессорско-преподавательским составом состоялся всесторонний обмен мнениями по вопросам научных исследований, современных подходов и публикаций в престижных научных изданиях.
Данный визит стал важным шагом в укреплении научно-академических связей между двумя вузами, обмене опытом и расширении международного научного мировоззрения студентов.