2026-yil 10-iyul kuni Guliston davlat universitetida yuksak ruh va g'urur bilan “Bitiruvchi – 2026” tantanasi bo'lib o'tdi.
Tadbirni universitet rektori M.Xodjiyev samimiy kirish so'zi bilan ochib, bitiruvchilarni oliy ta'lim sarhadini muvaffaqiyatli yakunlagani bilan qutlab, ularga hayotiy yo'llarida omad va yutuqlar tiladi.
Tantanada Sirdaryo viloyati hokimining o'rinbosari O.Mavlonberdiyev, universitet professorlari H.Qarshiboyev va R.Mahmudovlar so'zga chiqishib, yoshlarning bilim va salohiyatiga yuksak baho berib, ularni Vatan ravnaqi yo'lida fidoyilik bilan xizmat qilishga chorladilar. Shuningdek, talabalarning ilmiy izlanishlari va mustaqil tafakkurini rivojlantirishda universitet jamoasining rolini ta'kidlab, bitiruvchilarga ota-onalarcha mehr bilan nasihatlar qilishdi.
Imtiyozli diplom sohibi bo'lgan talabalarning ota-onalari farzandlarining matonati va tirishqoqligi, shuningdek ularni shu kunga yetkazgan ustozlarga minnatdorchilik bildirishdi.
Tadbirning eng kutilgan lahzasida — 2025/2026-o'quv yilida bakalavriat va magistratura ta'lim bosqichlarini muvaffaqiyatli tamomlagan yigit-qizlarimizga diplomlar topshirildi.
Guliston davlat universiteti yana bir barkamol avlodni hayotga – katta orzular, buyuk rejalar va yorqin kelajak sari kuzatdi!

10 июля 2026 года в Гулистанском государственном университете в торжественной и вдохновляющей атмосфере состоялось праздничное мероприятие «Выпускник – 2026».
Церемонию открыл ректор университета М. Ходжиев, который поздравил выпускников с успешным завершением обучения в высшем учебном заведении и пожелал им успехов, достижений и благополучия на жизненном пути.
В мероприятии выступили заместитель хокима Сырдарьинской области О. Мавлонбердиев, профессора университета Х. Каршибоев и Р. Махмудов. Они высоко оценили знания, потенциал и стремление молодежи к развитию, призвали выпускников самоотверженно служить процветанию Родины, а также подчеркнули важную роль университетского коллектива в развитии научного мышления и исследовательских способностей студентов. Выступающие дали выпускникам искренние напутствия, наполненные родительской заботой.
Родители студентов, получивших дипломы с отличием, выразили благодарность своим детям за целеустремленность и трудолюбие, а также преподавателям, которые внесли значительный вклад в их становление.
Самым долгожданным моментом торжества стало вручение дипломов выпускникам, успешно завершившим обучение по программам бакалавриата и магистратуры в 2025/2026 учебном году.
Гулистанский государственный университет проводил в большую жизнь еще одно поколение талантливой молодежи — навстречу большим мечтам, смелым планам и светлому будущему!