2026-yil 10-iyul kuni Guliston davlat universitetida yuksak ruh va g'urur bilan “Bitiruvchi – 2026” tantanasi bo'lib o'tdi.
Tadbirni universitet rektori M.Xodjiyev samimiy kirish so'zi bilan ochib, bitiruvchilarni oliy ta'lim sarhadini muvaffaqiyatli yakunlagani bilan qutlab, ularga hayotiy yo'llarida omad va yutuqlar tiladi.
Tantanada Sirdaryo viloyati hokimining o'rinbosari O.Mavlonberdiyev, universitet professorlari H.Qarshiboyev va R.Mahmudovlar so'zga chiqishib, yoshlarning bilim va salohiyatiga yuksak baho berib, ularni Vatan ravnaqi yo'lida fidoyilik bilan xizmat qilishga chorladilar. Shuningdek, talabalarning ilmiy izlanishlari va mustaqil tafakkurini rivojlantirishda universitet jamoasining rolini ta'kidlab, bitiruvchilarga ota-onalarcha mehr bilan nasihatlar qilishdi.
Imtiyozli diplom sohibi bo'lgan talabalarning ota-onalari farzandlarining matonati va tirishqoqligi, shuningdek ularni shu kunga yetkazgan ustozlarga minnatdorchilik bildirishdi.
Tadbirning eng kutilgan lahzasida — 2025/2026-o'quv yilida bakalavriat va magistratura ta'lim bosqichlarini muvaffaqiyatli tamomlagan yigit-qizlarimizga diplomlar topshirildi.
Guliston davlat universiteti yana bir barkamol avlodni hayotga – katta orzular, buyuk rejalar va yorqin kelajak sari kuzatdi!

On July 10, 2026, Gulistan State University proudly hosted the “Graduate – 2026” graduation ceremony in a festive and inspiring atmosphere.
The event was opened by the Rector of the University, M. Khodjiyev, who congratulated the graduates on successfully completing their higher education and wished them every success and achievement in their future endeavors.
Among the speakers were O. Mavlonberdiyev, Deputy Governor of the Syrdarya Region, as well as university professors H. Qarshiboyev and R. Mahmudov. They highly praised the graduates' knowledge, talent, and potential, encouraged them to serve the prosperity of their homeland with dedication, and emphasized the important role of the university community in fostering students' scientific research skills and independent thinking. They also shared heartfelt words of encouragement and guidance with the graduates.
Parents of students who received honors diplomas expressed their gratitude for their children's perseverance and hard work, while also thanking the professors and mentors whose dedication helped them achieve this important milestone.
The most anticipated moment of the ceremony was the presentation of diplomas to students who successfully completed the bachelor's and master's degree programs during the 2025/2026 academic year.