Rektor va yoshlar uchrashuvi o‘tkazildi
An’anaga muvofiq, Guliston davlat universiteti rektori Muxsin Xodjiyevning universitet talabalari bilan uchrashuvi davom etmoqda. 2021-yil 15-ferval sanasida GulDU rektorining Filologiya fakultetining birinchi bosqichiga qabul qilingan talabalar bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Rektor M.Xodjiyev talabalarga universitetdagi yangiliklar, yangi fakultetlar, yangi yo‘nalishlar, yangi magistratura yo‘nalishlari, “Besh muhim tashabbus” haqida batafsil ma’lumotlar berdi. Shuningdek, talabalarga stependiya berilishidagi yangiliklar tushuntirildi. Uchrashuv yakunida talabalarni qiziqtirgan ko‘plab savollarga javob berildi.

Состоялась встреча ректора и молодежи
По традиции продолжается встреча ректора Гулистанского государственного университета Мухсина Ходжиева со студентами университета. 15 февраля 2021 года ректор ГулДУ провел встречу со студентами, поступившими на первую курс филологического факультета.
Ректор М. Ходжиев подробно проинформировал студентов о нововведениях в университете, новых факультетах, новых направлениях, новых направлениях магистратуры, "Пяти важных инициативах". Также студентам были объяснены нововведения в выдаче стипендии. В конце встречи были даны ответы на многие интересующие студентов вопросы.