Har kuning bo‘lsin Navro‘z
17-mart 2021-yil sanasida Guliston davlat universiteti Ijtimoiy iqtisodiy fakulteti tashabbusi bilan “Har kuning bo‘lsin Navro‘z” shiori ostida Yoshlar festivali tashkil etildi.
Tadbirni universitet rektori M.Xodjiyev kirish so‘zi bilan ochib, barchani Navro‘z bayrami bilan muborakbod etdi.
Shundan so‘ng “Besh muhim tashabbus” bilan hamohang tarzda milliy ruhdagi sport musobaqalari boshlandi. Jumladan: polvon talabalar tosh ko‘tarish, arqon tortish, o‘zbek milliy kurashi bo‘yicha bellashuvga chiqishgan bo‘lishsa, iqtidorli talabalar o‘zlarining san’at bo‘yicha qobiliyatlarini namoyish etishdi.

Let there be Navruz every day
On March 17, 2021, at the initiative of the Socio-Economic Faculty of Gulistan State University, a Youth Festival was held under the slogan "Let there be Navruz every day."
The event was opened by the rector of the university M. Khodjiev, who congratulated everyone on the Navruz holiday.
This was followed by national sports competitions in accordance with the Five Critical Initiatives. For example, schoolchildren-wrestlers competed in lifting stones, tug-of-war, Uzbek national wrestling, and talented students demonstrated their artistic abilities.