Asosiy Qomusimiz sharaflandi
4-dekabr kuni Ijtimoiy-iqtisodiy fakultetda O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 29 yilligiga bag‘ishlab ma’naviy-marifiy tadbir o‘tkazildi.
Bayram tadbirini universitet prorektori A.Sulaymonov ochib berdi va barcha ustoz-talabalarni bayram bilan qutladi. Tabrik va ma’ruza uchun so’zga chiqqan professor R. Mahmudov O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi mohiyati va uning jamiyatdagi o’rniga alohida to‘xtaldi.
Fakultet dekani Z. Zikriyayev bayram bilan tabriklab, fakultet ijtimoiy hayotida faol ishtirok etayotgan bir guruh ustozlar va talabalarga Faxriy Yorliqlarni topshirdi.
Tadbir ko’tarinki ruhda o‘tib, viloyat madaniyat boshqarmasi san’atkorlari tomonidan tashkil qilingan konsert bilan yakunlandi.

Наш Главный Закон была удостоена чести
4 декабря на социально-экономическом факультете состоялось духовно-просветительское мероприятие, посвященное 29-летию Конституции Республики Узбекистан.
Мероприятие открыл проректор университета А. Сулаймонов, который поздравил всех преподавателей и студентов. Выступая для поздравлений и лекций, профессор Р. Махмудов рассказал о сути Конституции Республики Узбекистан и ее роли в обществе.
Декан факультета З. Зикрияев поздравил с праздником и вручил Почетные грамоты группе преподавателей и студентов, активно участвующих в общественной жизни факультета.
Мероприятие прошло в отличном настроении и завершилось концертом, организованным артистами областного управления культуры.