Asosiy Qomusimiz sharaflandi
4-dekabr kuni Ijtimoiy-iqtisodiy fakultetda O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 29 yilligiga bag‘ishlab ma’naviy-marifiy tadbir o‘tkazildi.
Bayram tadbirini universitet prorektori A.Sulaymonov ochib berdi va barcha ustoz-talabalarni bayram bilan qutladi. Tabrik va ma’ruza uchun so’zga chiqqan professor R. Mahmudov O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi mohiyati va uning jamiyatdagi o’rniga alohida to‘xtaldi.
Fakultet dekani Z. Zikriyayev bayram bilan tabriklab, fakultet ijtimoiy hayotida faol ishtirok etayotgan bir guruh ustozlar va talabalarga Faxriy Yorliqlarni topshirdi.
Tadbir ko’tarinki ruhda o‘tib, viloyat madaniyat boshqarmasi san’atkorlari tomonidan tashkil qilingan konsert bilan yakunlandi.

Our main encyclopedia was honored
On December 4, the Faculty of Socio-Economics held a spiritual and educational event dedicated to the 29th anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan.
The event was opened by the Vice-Rector of the University A.Sulaymonov, who congratulated all teachers and students. Speaking for congratulations and lectures, Professor R. Mahmudov spoke about the essence of the Constitution of the Republic of Uzbekistan and its role in society.
Dean of the Faculty Z. Zikriyayev congratulated on the holiday and presented Certificates of Honor to a group of teachers and students who are actively involved in the social life of the faculty.
The event was held in high spirits and ended with a concert organized by artists from the regional department of culture.