Guliston davlat universiteti bitiruvchilari uchun “Kelajakka qadam ” uchrashuvi tashkil etildi
Guliston davlat universitetida  Milliy banki  bilan hamkorlikda  Axborot texnologiyalari va fizika-matematika fakulteti, Tabiiy fanlar, Filalogiya fakultet bitiruvchi talabalari uchun “Kelajakka qadam” uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda Guliston davlat universiteti Filologiya fakulteti yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari G'.Shayzakov  kirish so‘zi bilan ochib berdi. Bitiuruvchi talabalarga  tadbirkorlik boshlash uchun tushuncha va g’oyalar  shuningdek o‘z yo‘nalishlariga mos ish o‘rinlari topish uchun yaratib berilayotgan shart-sharoitlar to‘g‘risida ma’lumotlar berib o‘tdi.
Uchrashuvda Milliy bank xodimi Sh.Bahromov ishtirok etib, talabalarga “Kelajakka qadam” dasturi doirasida ajratilgan “Kelajakka birinchi qadam”, “Kelajak uchun start”, “Yorqin kelajak sari” kreditlar to‘g‘risida ma'lumotlar berishdi.
Ochiq muloqot va savol-javob tariqasida o‘tgan tadbir davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan ko‘plab savollarga yetarlicha javoblar olishdi.
Bunday tadbirlar yoshlarning kelajakka tashlanayotgan muhim qadamlari, bandligini taminlashda va amaliy natijalarga erishishda muhim o‘rin tutadi.

В Гулистанском государственном университете совместно с O‘zbekiston Milliy banki была организована встреча «Шаг в будущее» для выпускников факультетов информационных технологий и физико-математических наук, естественных наук и филологии.
Встречу открыл заместитель декана по работе с молодежью филологического факультета Г. Шайзаков. Он предоставил выпускникам информацию о возможностях начала предпринимательской деятельности, полезных идеях, а также о созданных условиях для трудоустройства по выбранным специальностям.
В мероприятии также принял участие сотрудник Национального банка Ш. Бахромов, который подробно рассказал студентам о кредитных программах в рамках инициативы «Шаг в будущее», таких как «Первый шаг в будущее», «Старт для будущего» и «К светлому будущему».
В ходе открытого диалога и сессии вопросов и ответов студенты получили исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы.
Подобные мероприятия играют важную роль в обеспечении занятости молодежи, поддержке их первых шагов в профессиональной деятельности и достижении практических результатов.