Guliston davlat universiteti bitiruvchilari uchun “Kelajakka qadam ” uchrashuvi tashkil etildi
Guliston davlat universitetida  Milliy banki  bilan hamkorlikda  Axborot texnologiyalari va fizika-matematika fakulteti, Tabiiy fanlar, Filalogiya fakultet bitiruvchi talabalari uchun “Kelajakka qadam” uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda Guliston davlat universiteti Filologiya fakulteti yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari G'.Shayzakov  kirish so‘zi bilan ochib berdi. Bitiuruvchi talabalarga  tadbirkorlik boshlash uchun tushuncha va g’oyalar  shuningdek o‘z yo‘nalishlariga mos ish o‘rinlari topish uchun yaratib berilayotgan shart-sharoitlar to‘g‘risida ma’lumotlar berib o‘tdi.
Uchrashuvda Milliy bank xodimi Sh.Bahromov ishtirok etib, talabalarga “Kelajakka qadam” dasturi doirasida ajratilgan “Kelajakka birinchi qadam”, “Kelajak uchun start”, “Yorqin kelajak sari” kreditlar to‘g‘risida ma'lumotlar berishdi.
Ochiq muloqot va savol-javob tariqasida o‘tgan tadbir davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan ko‘plab savollarga yetarlicha javoblar olishdi.
Bunday tadbirlar yoshlarning kelajakka tashlanayotgan muhim qadamlari, bandligini taminlashda va amaliy natijalarga erishishda muhim o‘rin tutadi.

“Step into the Future” Meeting Organized for Graduates of Gulistan State University
A “Step into the Future” meeting was organized at Gulistan State University in cooperation with the O‘zbekiston Milliy banki for graduating students of the Faculties of Information Technology and Physics-Mathematics, Natural Sciences, and Philology.
The event was opened by G. Shayzakov, Deputy Dean for Youth Affairs of the Faculty of Philology. He provided graduates with insights into starting a business, shared useful ideas, and informed them about available opportunities and conditions for employment in their respective fields.
Sh. Bahromov, a representative of the National Bank, also participated in the meeting and introduced students to loan programs within the “Step into the Future” initiative, including “First Step into the Future,” “Start for the Future,” and “Towards a Bright Future.”
During the open discussion and Q&A session, students received comprehensive answers to their questions.
Such events play an important role in supporting youth employment, encouraging their first career steps, and achieving practical outcomes.