"Targ‘ibot poyezdi" Sirdaryoda faoliyatini boshladi
⚡️O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi tashabbusi bilan “Saylov – 2021: Kelajaging uchun ovoz ber!” shiori ostida “Targ‘ibot poyezdi” loyihasiga start berildi. 13-oktabr sanasida mazkur “Targ‘ibor poyezdi” Sirdayo viloyatiga yetib keldi.
✔️“Saylov – 2021:  Kelajaging uchun ovoz ber!”  shiori ostida o‘tkazilayotgan “Targ‘ibot poyezdi” loyihasi doirasida talabalarga saylov yangiliklari, unga kiritilgan o‘zgarishlar, saylov to‘g‘risida qabul qilingan kodeks bo‘yicha muloqotlar bo‘lib o‘tmoqda.
🔹Toshkent shahridan kelgan bir guruh professor-o‘qituvchilar boshchiligidagi iqtidorli talabalardan iborat targ‘ibot guruhi Sirdaryolik talaba-yoshlariga saylovchilikka oid bilimlarini oshirishga qaratilgan seminar hamda ma’naviy-ma’rifiy tadbirlarni tashkil etadi. Tadbirlar 13-15 oktabr kunlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

В Сырдарье заработал «агитационный поезд»
⚡️По инициативе Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан «Выборы - 2021: Голосуй за свое будущее!» Проект «Пропагандистский поезд» стартовал под девизом 13 октября «Рекламный поезд» прибыл в Сырдарьинскую область.
✔️ «Выборы 2021: голосуй за свое будущее!» В рамках проекта «Пропагандистский поезд» студентов информируют о новостях выборов, изменениях в них, принятом избирательном кодексе.
🔹 Группа талантливых студентов во главе с группой профессоров и преподавателей из Ташкента проведет семинар и духовно-просветительские мероприятия для сырдарьинских студентов, чтобы улучшить их знания о выборах. Мероприятие запланировано на 13-15 октября.