"Targ‘ibot poyezdi" Sirdaryoda faoliyatini boshladi
⚡️O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi tashabbusi bilan “Saylov – 2021: Kelajaging uchun ovoz ber!” shiori ostida “Targ‘ibot poyezdi” loyihasiga start berildi. 13-oktabr sanasida mazkur “Targ‘ibor poyezdi” Sirdayo viloyatiga yetib keldi.
✔️“Saylov – 2021:  Kelajaging uchun ovoz ber!”  shiori ostida o‘tkazilayotgan “Targ‘ibot poyezdi” loyihasi doirasida talabalarga saylov yangiliklari, unga kiritilgan o‘zgarishlar, saylov to‘g‘risida qabul qilingan kodeks bo‘yicha muloqotlar bo‘lib o‘tmoqda.
🔹Toshkent shahridan kelgan bir guruh professor-o‘qituvchilar boshchiligidagi iqtidorli talabalardan iborat targ‘ibot guruhi Sirdaryolik talaba-yoshlariga saylovchilikka oid bilimlarini oshirishga qaratilgan seminar hamda ma’naviy-ma’rifiy tadbirlarni tashkil etadi. Tadbirlar 13-15 oktabr kunlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

The "propaganda train" started operating in Syrdarya
⚡️On the initiative of the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan "Election - 2021: Vote for your future!" The "Propaganda Train" project was launched under the motto On October 13, the "Promotion Train" arrived in Syrdarya region.
✔️ “Election 2021: Vote for Your Future!” As part of the "Propaganda Train" project, students are being informed about the election news, changes in it, the adopted election code.
🔹A group of talented students led by a group of professors and teachers from Tashkent will organize a seminar and spiritual and educational events for students from Syrdarya to improve their knowledge of elections. The event is scheduled for October 13-15.