Guliston davlat universitetida xalqaro anjuman o‘tkazildi
2022-yil 5-noyabr sanasida Gulsiton davlat universitertida “Uzluksiz taʻlim tizimida “Boshlangʻich taʻlim” mazmunini sifat jihatidan yangilash: muammo, yechimlar va rivojlanish  istiqbollari” mavzusida xalqaro anjuman o‘tkazildi. Anjumanni universitetning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Z.Zikriyayev olib bordi.
Anjumanda Guliston davlat universiteti rektori professor M.Xodjiyev, Qozon federal universiteti dotsentlari Gazizova Farida Samigulovna va Gibadulina Ilzira Ilsurovna, Qozogʻiston Respublikasi Jumabek Tashenev universitet Xalqaro munosabatlar departamenti direktori Shahlo Naraliyeva, akademik Bobojon Gʻafurov nomidagi Xoʻjand davlat universitetining ,,Umumiy pedagogika “ kafedrasi katta oʻqituvchisi Fayziyev Axmadjon, Qirgʻiziston Oliy Akademiyasining doktoranti Sohibaxon Shakirova, shuningdek  mazkur sohada ilmiy-tadqiqot olib borayotgan mutaxassislar o‘z ma’ruzalari bilan ishtirok etishdi.

В Гулистанском государственном университете прошла международная конференция
5 ноября 2022 года в Гульситонском государственном университете прошла международная конференция на тему «Качественное обновление содержания «Начального образования» в системе непрерывного образования: проблемы, пути решения и перспективы развития». Конференцию вел проректор по научной работе и инновациям университета З. Зикрияев.
Гулистанский государственный университет, профессор М.Ходжиев, Казанский федеральный университет, доценты Газизова Фарида Самигуловна и Гибадулина Ильзира Ильсуровна, Шахло Наралиева, директор Департамента международных связей Университета им. Жубабека Ташенева Республики Казахстан, Файзиев, старший преподаватель кафедры Педагогика» Ходжандского государственного университета имени академика Бободжона Гафурова приняли участие в конференции. Со своими лекциями выступили Ахмаджон, Сохибахан Шакирова, докторант Кыргызской высшей академии, а также специалисты, проводящие научные исследования в этой области.