Guliston davlat universitetida xalqaro anjuman o‘tkazildi
2022-yil 5-noyabr sanasida Gulsiton davlat universitertida “Uzluksiz taʻlim tizimida “Boshlangʻich taʻlim” mazmunini sifat jihatidan yangilash: muammo, yechimlar va rivojlanish  istiqbollari” mavzusida xalqaro anjuman o‘tkazildi. Anjumanni universitetning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Z.Zikriyayev olib bordi.
Anjumanda Guliston davlat universiteti rektori professor M.Xodjiyev, Qozon federal universiteti dotsentlari Gazizova Farida Samigulovna va Gibadulina Ilzira Ilsurovna, Qozogʻiston Respublikasi Jumabek Tashenev universitet Xalqaro munosabatlar departamenti direktori Shahlo Naraliyeva, akademik Bobojon Gʻafurov nomidagi Xoʻjand davlat universitetining ,,Umumiy pedagogika “ kafedrasi katta oʻqituvchisi Fayziyev Axmadjon, Qirgʻiziston Oliy Akademiyasining doktoranti Sohibaxon Shakirova, shuningdek  mazkur sohada ilmiy-tadqiqot olib borayotgan mutaxassislar o‘z ma’ruzalari bilan ishtirok etishdi.

An international conference was held at Gulistan State University
On November 5, 2022, an international conference was held at Gulsiton State University on the topic "Qualitative update of the content of "Primary education" in the continuous education system: problems, solutions and development prospects." The conference was led by Z. Zikriyayev, vice-rector for scientific affairs and innovations of the university.
Gulistan State University Rector Professor M. Khodzhiyev, Kazan Federal University Associate Professors Gazizova Farida Samigulovna and Gibadulina Ilzira Ilsurovna, Shahlo Naraliyeva, Director of the Department of International Relations of Jubabek Tashenev University of the Republic of Kazakhstan, Fayziyev, Senior Lecturer of the "General Pedagogy" Department of Khojand State University named after Academician Bobojon Gafurov, attended the conference. Akhmadjon, Sohibakhan Shakirova, a doctoral student of the Kyrgyz Higher Academy, as well as specialists conducting scientific research in this field participated with their lectures.